Naukowy Zawrót Głowy - laureaci na praktykach
Edukacja

Naukowy Zawrót Głowy – laureaci na praktykach

Udział w sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” ma sens. Przekonali się o tym lek. dent. Marcin Olek i lek. dent. Bartłomiej Kubaszek, którzy w nagrodę za laur w studenckiej części projektu, odbyli tygodniowe praktyki w Maestria Digital Dental and Face Clinic w Warszawie.

Naukowy Zawrót Głowy - laureaci na praktykachWyróżnienie w ramach „Naukowego Zawrotu Głowy” (edycja 2018), który odbywa się w ramach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE), przyniosła prezentacja pt. „Szlifowanie na ekranie – czyli termograficzny pomiar temperatury wewnątrz komory zęba podczas szlifowania”. Praca, spośród wielu, zrobiła największe wrażenie na jury w składzie: prof. Marek Ziętek, prof. Tomasz Konopka, prof. Barbara Dorocka-Bobkowska, prof. Anna Zalewska. Badania, które przyniosły zwycięstwo zostały przeprowadzone jeszcze za czasów studiów na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Czy było warto?

Z relacji, którą otrzymaliśmy wynika, że laureaci NZG spędzili wyjątkowo aktywny czas w Warszawie (przypominamy, że Maestria to jeden z gabinetów sieci Be Active Dentist). Pod okiem dr. n. med. Macieja Michalaka, uznanego chirurga i implantologa, młodzi lekarze każdego dnia uczyli się czegoś nowego. Były zabiegi w znieczuleniu ogólnym, podnoszenie zatok, dużo implantacji, nie mniej skanów wewnątrzustnych. W trakcie praktyk nie zabrakło również regeneracji kostnych i szlifowań zębów.

Czytaj także: Naukowy Zawrót Głowy – przedsionek wielkiej nauki

– Wierzę, że to był dobrze spędzony czas dla laureatów sesji. Obaj wykazali się dużym talentem oraz energią. Mam nadzieję, że w Maestrii pozytywnie nakręcili się do dalszego rozwoju zawodowego. Cieszę się, że takie projekty jak „Naukowy Zawrót Głowy” potwierdzają potencjał i kreatywność studentów stomatologii. Należy stwarzać im jak najwięcej okazji, do tego, aby pod okiem bardziej doświadczonych kolegów mogli uczyć się, realizować własne pomysły kliniczne, a w odpowiednim czasie podnosić poziom polskiej stomatologii – mówi w rozmowie z cedenews.pl dr n. med. Maciej Michalak.

Naukowy Zawrót Głowy - laureaci na praktykach

 

Kolejna edycja „Naukowego Zawrotu Głowy” już jesienią podczas 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września). Więcej informacji na www.cede.pl oraz www.cedenews.pl.

Czytaj także: 

ZAREJESTRUJ SIĘ Naukowy Zawrót Głowy – laureaci na praktykach
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top