Gwiazdy CEDE

CMA – system endodontyczny (SmartDent)

System endodontyczny CMA (SmartDent)

KATEGORIA: MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE

Opis produktu

CMA to rewolucyjny system wyjątkowo wytrzymałych niklowo-tytanowych pilników endodontycznych. Prosta sekwencja CMA składa się z czterech podstawowych instrumentów i oparta jest na technice crown-down.

Instrumenty CMA powstały z unikalnego stopu niklowo-tytanowego. Dzięki niemu każda deformacja instrumentu widoczna jest natychmiast gołym okiem. Instrument poddany przeciążeniu nie łamie się więc, a rozkręca i powinien zostać zastąpiony nowym. Co za tym idzie, częstotliwość wymiany pilników CMA nie jest określona ilością zastosowań, a realnie uzależniona od stopnia zużycia instrumentów, który może być na bieżąco kontrolowany. Dzięki temu system jest nie tylko bezpieczny, ale i ekonomiczny.

Intuicyjna sekwencja czterech pilników podstawowych: Coronal, Median, Apical1 i Apical2, a także stałe parametry obrotów i momentu obrotowego sprawiają, iż mechaniczne leczenie kanałowe staje się dostępne także dla mniej doświadczonych stomatologów.

Uzasadnienie

System CMA to przełom w leczeniu kanałowym. Niepowtarzalne właściwości mechaniczne pilników: giętkość, odporność na pękanie i rozkręcanie przy przeciążeniach, przekładają się na niespotykany dotąd komfort pracy oraz bardzo dobre efekty kliniczne w codziennej praktyce każdego stomatologa.

Producent: CFPM

Kraj: Francja

Waga i wymiary produktu: 46 x 55 x 7 mm ok. 10 g

Wystawca:
SmartDent Piotr Zieliński
Ogrodowa 85
44-186 Gierałtowice, Polska

Organizator konkursu Gwiazdy CEDE nie ponosi odpowiedzialności za treść opisów produktów oraz wybór kategorii dla produktu dokonaną przez Zgłaszającego/Wystawcę. Autorem praw autorskich do multimediów są Zgłaszający.
Zagłosuj
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top