Gwiazdy CEDE

PULPOGEL Żel z siarczanem żelaza do amputacji przyżyciowej miazgi w zębach mlecznych i tamowania krwawienia (CHEMA-ELEKTROMET)

Pulpogel (CHEMA-ELEKTROMET)

KATEGORIA: MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE

Opis produktu

Preparat na bazie siarczanu żelaza ma zastosowanie w zabiegach pulpotomii do przyżyciowej amputacji miazgi w zębach mlecznych.
Preparat stosuje się też do tamowania drobnych krwawień powstałych podczas zabiegów stomatologicznych.
Żel wykazuje działanie hemostatyczne: w kontakcie z krwią tworzy kompleksy białkowo-siarczanowe zamykające ujścia naczyń krwionośnych. Jego zaletą jest szybka i łatwa aplikacja: preparat wciera się w kikuty miazgi. Następnie, w przypadku amputacji przyżyciowej miazgi, po usunięciu żelu z komory (strumień powietrzno-wodny) nakłada się tlenek cynku z eugenolem i zakłada wypełnienie ostateczne.
Preparat może być stosowany jako środek hamujący krwawienie z naczyń włosowatych jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych. Silnie wcierany żel w krwawiącą tkankę tworzy czopy skoagulowanej krwi w ujściach naczyń włosowatych

Opakowanie bezpośrednie: strzykawka zamknięta koreczkiem, zawierająca 2,4 g wyrobu w postaci żelu.

Uzasadnienie

Skuteczne i bezpieczne leczenie zębów mlecznych.
Skuteczność przyżyciowej amputacji miazgi w zębach z zastosowaniem siarczanu żelaza w postaci 20% żelu jest stosunkowo wysoka i porównywalna ze stosowanymi metodami np. metodą formokrezolową czy z użyciem MTA, a wyższa w porównaniu z wodorotlenkiem wapnia.
PULPOGEL stosowany przy amputacji przyżyciowej miazgi nie powoduje działań ubocznych.

Producent: CHEMA-ELEKTROMET
Kraj: Polska

Waga i wymiary produktu: 10 g

Wystawca:
CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy
ul. Przemysłowa 9
35-105 Rzeszów, Polska

http://www.chema.rzeszow.pl/

Organizator konkursu Gwiazdy CEDE nie ponosi odpowiedzialności za treść opisów produktów oraz wybór kategorii dla produktu dokonaną przez Zgłaszającego/Wystawcę. Autorem praw autorskich do multimediów są Zgłaszający.
Zagłosuj
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top