Edukacja

Piezochirurgia na kadawerach

Piezochirurgia na kadawerach

Atraumatyczne usuwanie zębów, transpozycje nerwu czy pobieranie bloczka kostnego przy pomocy urządzeń Piezotome – to tylko niektóre z technik, które wykonają uczestnicy kursu na kadawerach, prowadzonego przez prof. Marcela Wainwright’a w ramach CEDE 2017. Partnerem kursu jest firma Acteon.

Teoretyczno-praktyczny kurs prowadzony będzie na specjalnie przygotowanych kadawerach w ośrodku PoznańLAB w Przeźmierowie. Preparaty wykorzystywane w ośrodku pochodzą od licencjonowanych dostawców posiadających certyfikat FDA, są testowane pod kątem wirusologicznym i nie wykazują aktywności biologicznej. Ze względu na komfort pracy lekarzy, ale przede wszystkim ogromny szacunek dla dawców, podczas kursu stosowane będą obłożenia operacyjne, co oznacza, że fragmenty preparatu niewykorzystywane podczas kursu są zasłonięte.

Czytaj także: Kadawery na CEDE 2017 bez cienia strachu

Marcel Wainwright o minimalnie inwazyjnej chirurgii ultradźwiękami

Prof. Marcel Wainwright

W trakcie kursu uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się minimalnie inwazyjnych technik ultradźwiękowych przy pomocy urządzeń Piezotome. Uczestnicy wykonają: atraumatyczne usuwanie zębów, transpozycje nerwu, pobieranie bloczka kostnego, rozszczepienie wyrostka, Piezocision (minimalnie inwazyjna kortykotomia przyspieszająca leczenie ortodontyczne), Intralift (minimalnie inwazyjne podniesienie zatoki od strony wyrostka) oraz wydłużenie koron.

– Chirurgia ultradźwiękowa jest – w porównaniu z instrumentami rotacyjnymi – mniej traumatyzująca dla tkanek i zmniejsza pozabiegowe dolegliwości bólowe u pacjentów – przekonuje prof. Marcel Wainwright.

Światowej sławy ekspert, który na co dzień pracuje w Niemczech i Szwecji, zaprezentuje korzyści oraz kliniczne zastosowania chirurgii ultradźwiękowej w codziennej praktyce także w ramach wykładu podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Organizatorzy CEDE gwarantują uczestnikom transport z terenów wystawowych (MTP) i z powrotem. Kursy będą odbywać się w małych grupach (maksymalnie 12 osób – po 2 osoby do jednego stanowiska operacyjnego).

Kursy na kadawerach podczas CEDE 2017

W ofercie kursów na kadawerach CEDE 2017 są jeszcze trzy propozycje. Lek. dent. Jacek Żurek poprowadzi pierwszy w Polsce kurs z użyciem tkanki allogennej, służącej do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych w technice tunelowej.

Nie lada gratka czeka na fanów mikrochirurgii endodontycznej. Na kadawerach zabiegu resekcji z wstecznym wypełnieniem kanału będą uczyć dr n. med. Michał Łęski oraz lek. dent. Hubert Gołąbek.

Ci, którzy chcą poznać praktyczne zastosowanie implantów tytanowych, cyrkonowych oraz indywidualnych w oparciu o badanie CBCT z wykorzystaniem piezochirurgii powinni zapisać się na kurs, który poprowadzą dr n. med. Maciej Michalak oraz dr n. med. Andrzej Bożyk.

Współorganizatorem kursów na kadawerach podczas CEDE 2017 jest BE ACTIVE DENTIST.

Zobacz szczegóły

Czytaj także:

Co nowego podczas CEDE 2017?

TOP 10: liderzy trzymają się mocno, szalony awans nowej sesji

Ważne pytania o Kongres Unii Stomatologii Polskiej

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top