Edukacja

Na warsztaty!

Na warsztaty

Jak nie powikłać pierwszego wszczepianego implantu, jak szyć tak, aby się nie rozwiązało, jak zobaczyć pod mikroskopem, to co niedostrzegalne, jak zrobić zdjęcie, żeby pacjent zawsze wyglądał dobrze, jak sprawić by ruchomy ząb stanął na baczność i wiele, wiele więcej – to oferta warsztatów zaplanowanych w ramach CEDE 2018 (20-22 września).

Praktyczne warsztaty są elementem programu edukacyjnego 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, ale co ważne – można wziąć w nich udział – bez rejestracji na Kongres, jednakże po złożeniu opłaty (ceny od 50 do 700 pln). Wyjątek stanowi oferta dla higienistek i asystentek, które aby zarejestrować się na praktyczne zajęcia powinny wykupić uczestnictwo w III Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek „Zawód higienistki i asystentki wart POZNania”.

W ofercie Kongresu znalazło się 17 warsztatów, z tym, że jeden wyprzedał się na pniu. Zobaczcie, co mówią o nich sami prowadzący: lek. dent. Anna Kubica-Gemel, lek. dent. Leszek Szalewski, lek. dent. Jerzy Zbożeń, lek. dent. Huber Gołąbek, lek. dent. Mateusz Stolarski, lek. dent. Jakub Łada, mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, hig. stom. Anna Michalska, hig. Stom. Aleksandra Jurć, hig. stom. Natalia Szeląg, hig. stom. Magdalena Michałowska.

Dr n. med. Maciej Michalak – „Nowoczesna chirurgia stomatologiczna – piezo-chirurgia, laseroterapia, materiały autogenne”

Nowoczesność wkroczyła także do chirurgii. Będziemy się uczyć wykorzystania ultradźwięków, światła lasera, czynników wzrostu oraz komórek macierzystych w codziennej praktyce stomatologicznej. To co kiedyś brzmiało jak science-fiction, dziś staje się standardem dobrych gabinetów.

Lek. dent. Anna Kubica-Gemel, prowadząca warsztat „Zastosowanie narzędzi ręcznych – kiret i skalerów w leczeniu chorób przyzębia. Praktyczny kurs scalingu i root planingu”

Choroba przyzębia jest schorzeniem społecznym i warto jest uświadomić sobie, że większość naszych pacjentów ma mniej lub bardziej nasilone zmiany w tkankach otaczających zęby. Zdrowe przyzębie jest podstawą do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego we wszystkich gałęziach stomatologii. Dlatego właśnie tak ważna jest umiejętność prawidłowego diagnozowania i leczenia tego rodzaju schorzeń.  

Warsztaty podczas CEDE 2018

Lek. dent. Anna Kubica-Gemel – „Metody unieruchamiania zębów rozchwianych”

Każdy uczestnik kursu wykona samodzielnie szynowanie zębów na specjalnie przygotowanych modelach z użyciem szyny z włókna szklanego i/lub retainera ortodontycznego. Nauczymy się jak w sposób estetyczny „ukryć” włókno szklane zachowując jednocześnie przestrzeń dla zabiegów higienicznych. Lekarze poznają  metody dostawiania brakujących zębów do szyny. Znajdziemy także czas na dyskusję i wymianę własnych doświadczeń.

Lek. dent. Leszek Szalewski – „Fotografia stomatologiczna – to proste!”

Celem warsztatów jest nie tylko przekazanie niezbędnej podstawowej wiedzy na temat sposobów wykonywania poprawnych zdjęć wewnątrzustnych, ale także wykorzystanie praktyczne zdobytej wiedzy. Dzięki niewielkim grupom warsztatowym każdy z Uczestników będzie miał możliwość wykonania pełnej fotograficznej dokumentacji wewnątrzustnej pacjenta.

Lek. dent. Jerzy Zbożeń – „Sterowana regeneracja tkanek w chirurgii stomatologicznej z użyciem fibryny bogatopłytkowej (PRF)”

Obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed naukowcami jest opracowanie bioaktywnych materiałów chirurgicznych pozwalających na odbudowę ubytków kostnych, minimalizujących proces zapalny i przyśpieszających gojenie. Zarówno gojenie jak i regeneracja tkanek to dynamiczny wielopoziomowy proces, na który ma wpływ uwalnianie odpowiednich czynników wzrostu w miejscu defektu. Takim sposobem zastosowania autogennego materiału uwalniającego cytokiny płytkowe jest przygotowanie fibryny bogatopłytkowej (PRF). Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli  krok po kroku poznać techniki przygotowania tego biomateriału.

Lek. dent. Jakub Łada – „Mój pierwszy raz, czyli jak zacząć przygodę z implantologią

Zapraszam na mój warsztat, po którym każdy uczestnik będzie umiał: zakwalifikować pacjenta do zabiegu wszczepienia implantu, zaplanować zabieg z wykorzystaniem CBCT, przygotować pacjenta do zabiegu, wytworzyć odpowiedni płat, przeprowadzić zabieg zgodnie z algorytmem, szyć.

Lek. dent. Mateusz Stolarski – „Chirurgia stomatologiczna w codziennej praktyce – nauka szycia, mobilizacji płata, leczenia powikłań”

Na warsztacie skupimy się na często problematycznych zagadnieniach z codziennej praktyki, tj. wytwarzaniu płatów śluzówkowo-okostnowych, zamykaniu połączeń ustno-zatokowych, metodach szycia czy pobieraniu wycinków do badań histopatologicznych. Dodatkowo przedstawiona zostanie metoda stymulacji procesu gojenia z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej (PRF) czy skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF).

Lek. dent. Hubert Gołąbek – „Podstawy maszynowej instrumentacji kanałów korzeniowych”

To warsztat, którzy chcą opanować wiedzę w zakresie przewagi instrumentacji maszynowej kanałów korzeniowych nad ręczną, podstawowe umiejętności w zakresie maszynowego opracowywania kanałów, niezbędne do rozpoczęcia indywidualnej pracy w gabinecie, wiedzę jak kontrolować zużycie narzędzia i ile razy bezpiecznie je stosować, aby zmniejszyć ryzyko złamania, a także jak weryfikować informacje o systemach endodontycznych do opracowywania kanałów podawane przez producentów oraz sprzedawców

Lek. dent. Hubert Gołąbek – „Podstawy nowoczesnej obturacji kanałów korzeniowych”

Po warsztacie uczestnicy będą bogatsi o wiedzę i umiejętności w zakresie: poszczególnych współczesnych metod obturacji kanałów korzeniowych, pracy z zastosowaniem metody kondensacji pionowej gutaperki na ciepło oraz metody kondensacji hydraulicznej na zimno, najważniejszych dylematów podczas wypełniania kanałów korzeniowych, właściwej obserwacji przypadków klinicznych po czasie.

Lek. dent. Hubert Gołąbek – „Podstawy pracy z użyciem mikroskopu”

Po warsztacie uczestnicy będą wiedzieć jak wybrać właściwy dla własnych potrzeb sprzęt zabiegowy, nauczą się jak ustawiać ostrość w zakresie obszaru zabiegowego. Nauczę także jak rozlokować instrumenty i narzędzia w trakcie pracy oraz podstawowej orientacji w obrębie komory zęba pod powiększeniem.

Hig. stom. Anna Michalska, mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska – „Dzieci, młodzież i rodzice – jak ich zainteresować i zmotywować do dbania o zęby”

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z wytycznymi w zakresie profilaktyki i higieny dzieci i młodzieży. Zostaną im zaprezentowane produkty oraz przybory i urządzenia dedykowane najmłodszym pacjentom i tym trochę starszym. Przedstawione będą struktury wizyt oraz sposoby motywowania pacjentów w zależności od wieku.

Hig. stom. Natalia Szeląg – „Prawidłowa higiena jamy ustnej u pacjenta z problemami hormonalnymi”

Zaburzenia hormonalne związane z okresem dojrzewania, ciążą, menopauzą a także różnymi jednostkami chorobowymi wywołują widoczne zmiany w jamie ustnej. Jak prowadzić pacjenta borykającego się z takimi problemami; na co zwrócić uwagę, jakie procedury higieniczno-profilaktyczne należy wdrożyć w gabinecie, a jakie zalecić w higienie domowej?
Na te i wiele innych pytań związanych z pacjentem z zaburzeniami hormonalnymi znajdziecie Państwo odpowiedź podczas tych warsztatów.

Hig. Stom. Aleksandra Jurć – „Innowacyjne urządzenia do pracy z pacjentem periodontologicznym (praca na typodontach)”

Zapraszamy na warsztat wszystkich tych, którzy chcieliby poznać i przećwiczyć pracę na najnowszych urządzeniach dedykowanych pracy w gabinecie higieny z pacjentem periodontologicznym. Do dyspozycji uczestników będzie najnowszy skaler NEWTRON P5XS B.LED, który łączy płyn do wykrywania złogów z niebieskim światłem. Światło pochodzi z rękojeści NEWTRON SLIM B.LED. Rozwiązanie to, w połączeniu z płynem fluorescencyjnym F.LAG, ukazuje całą płytkę nazębną. Podczas wykonywania skalingu obszary pokryte złogami są doskonale widoczne. Dobra jakość obrazu pozwala na oszczędność czasu w trakcie wykonywania zabiegu. Koncepcję SOPROCARE opracowano jako wsparcie dla specjalistów stomatologów podczas zabiegów profilaktycznych i periodontycznych w gabinecie stomatologicznym.

Kolejne innowacyjne urządzenie to kamera diagnostyczne SOPROCARE, która uwidacznia próchnicę w trybie CARIO oraz nową i starą płytkę nazębną w trybie PERIO. Ponadto SOPROCARE to pierwszy produkt na rynku uwidaczniający stany zapalne dziąseł. W trybie DAYLIGHT (ŚWIATŁO DZIENNE) SOPROCARE można również wykorzystywać jako zwykłą kamerę oferującą wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzania kompletnego i wydajnego badania jamy ustnej.

Warsztaty będą oparte głównie na pracy na typodontach, tak aby każdy uczestnik mógł nauczyć się prawidłowo wykonać zabieg np. higienizacji w oparciu o prezentowane urządzenia.

Hig. stom. Magdalena Michałowska – „Profesjonalna higienizacja pacjenta (praca na typodontach) – dla higienistek rozpoczynających pracę”

Na warsztatach poznasz protokół nowoczesnej wizyty profilaktycznej. Poznasz zasady prawidłowej pracy scalerem i piaskarką. Dowiesz się  jak pracować aby każdy pacjent wyszedł z Twojego gabinetu zadowolony. Będziesz mieć możliwość pracy na najnowszych urządzeniach do profesjonalnej higienizacji firmy EMS.

Tech. dent. Renata Dziedzicka – „Instruktaż higieny jamy ustnej u pacjenta protetycznego”

 

Warsztaty podczas CEDE 2018 – zobacz wszystkie

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top