Edukacja

Młodzi naukowcy – czy potrafią zawrócić w głowie? Przekonajmy się!

Młodzi naukowcy – czy potrafią zawrócić w głowie? Przekonajmy się!

Rozpoczyna się druga edycja sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”. Do rywalizacji o prestiż i nagrody stają autorzy najciekawszych prac studenckich i doktorskich. Laureatów poznamy podczas CEDE 2018 (20-22 września).

W tej sesji chodzi o coś więcej niż tylko zdrową rywalizację pomiędzy młodymi naukowcami. To kuźnia nowych talentów i poligon doświadczalny w jednym. To tutaj, pod okiem wymagającego jury hartują się – być może – przyszli liderzy stomatologii. To tutaj przenika się świat biznesu i wiedzy. To wreszcie tutaj nie ma głupich pytań, wszak na tym etapie kariery warto pytać o wszystko.

Ubiegłoroczna, premierowa edycja dała nadzieję, że sesja to projekt, który warto kontynuować. Jurorzy w osobach prof. Tomasza Konopki, prof. Marka Ziętka i dr Anny Lelli byli surowi, ale sprawiedliwi, wyznając zasadę, że to jeszcze czas na błędy, ale przecież można ich uniknąć. Prof. Konopka, pomysłodawca sesji, podkreślał, że w stomatologii najbardziej liczy się praktyczny i innowacyjny wymiar podejmowanych badań i cieszył się, że podczas wykładów widać było współpracę z podmiotami przemysłu i z kolegami z innych specjalności medycznych.

O tym, kto w 2017 r. zasłużył na największe brawa można przeczytać tutaj, natomiast analizując werdykt jurorów można z dużym prawdopodobieństwem określić wzorzec z Sevres – potencjalnego zwycięzcy sesji. To naukowiec, który potrafi dobrze wybrać temat, świetnie udokumentować zdobyte obserwacje, również pod względem fotograficznym, taki, który porwie swoją przemową wszystkich słuchaczy i bez wahania odpowie na najtrudniejsze pytania jurorów. Jeżeli zabrzmiało to jak wyzwanie, to …o to chodziło!

1 lutego br. ruszył system zgłaszania abstraktów dla studentów i doktorantów. Dla tych pierwszych deadline wybije 15 czerwca (o szczegóły można podpytać lek. dent. Olę Grabiec – koordynatorkę sesji). Do rywalizacji mogą stanąć również prace, które dopiero w najbliższych miesiącach będą przedstawione na jednej z naukowych konferencji. Koniec zgłaszania prac doktorskich mija 30 maja. Szczegóły znajdują się na www.cede.pl

Sesję „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, która jest elementem Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, zwieńczą prezentacje habilitantów. O tym, które prace zostaną zaprezentowane decyduje Rada Naukowa Kongresu.

Naukowy Zawrót Głowy - dlaczego warto?

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top