Edukacja

Kongres: Frank Liebaug o klinicznych przypadkach zastosowania CBCT

CBCT, czyli komputerowo generowana tomografia wiązki stożkowej mocno poruszyła wyobraźnię stomatologów na całym świecie. O korzyściach z jej zastosowania w obszarze diagnostyki i planowania leczenia w Poznaniu opowie prof. Frank Liebaug, znakomity specjalista rodem z Niemiec.

Podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej prof. Liebaug będzie przekonywał słuchaczy, że obecnie diagnostyka oparta na wynikach badań CBCT (cone beam computed tomography – komputerowo generowana tomografia wiązki stożkowej) oferuje skuteczne narzędzia, pozwalające rozwiać wątpliwości i planować bezpieczne leczenie, bez narażania pacjenta na wysokie dawki promieniowania CBCT.

– Wykład ma na celu prezentację szerokiego spektrum możliwości integracji obrazowania CBCT z codzienna pracą stomatologa – zapowiada praktyk z 25-letnim doświadczeniem.

Prof. Frank Liebaug jest nie tylko ekspertem z zakresu CBCT, ale także w implantologii oraz stomatologii laserowej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w regeneracji tkanek, przeszczepach kostnych i proceduarch augmentacyjnych.

Od 2010 r. wykłada na Wydziale Implantologii Uniwersytetu Shandong w Jinan w Chinach. Jest członkiem m.in. International Team for Implantology, European Federation of Periodontology, NIemieckiego Towarzystwa Periodontologicznego, Niemieckiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, Niemieckiego Towarzystwa Implantologiczne). Frank Liebaug w 2013 r. założył Ellen Institute for Dental Research and Education w Steinbach-Hallenberg w Niemczech. Do dziś jest dyrektorem naukowym instytutu.

Od lat prowadzi kursy i warsztaty, w tym pokazy na żywo. Jest doświadczonym wykładowcą podczas konferencji międzynarodowych. Jest autorem wielu publikacji z zakresu implantologii, periodontologii, diagnostyki CBCT, stomatologii laserowej oraz procedur odtwórczych.

Pełny program Kongresu Unii Stomatologii Polskiej na www.cede.pl

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top