Wystawa

GWIAZDY CEDE „SPRZĘT”: krótka opowieść o współczesnym gabinecie

GWIAZDY CEDE "SPRZĘT": krótka opowieść o współczesnym gabinecie

Dwanaście produktów zgłoszonych do konkursu Gwiazdy CEDE w kategorii SPRZĘT jest jak opowieść o współczesnym gabinecie stomatologicznym – przenosi nas w świat naturalnych potrzeb oraz dążeń do nowoczesności i doskonałości.

Unit to rzecz bez której gabinet stomatologiczny funkcjonować nie może, to rzecz jasna, tak samo jak liczne dylematy przed jego wyborem i zakupem. Tutaj liczą się detale, często zrozumiałe wyłącznie dla nabywców. Dla jednych istotnym argumentem będą np. ergonomiczny fotel ze składanym podnóżkiem oferujący maksymalną wygodę w pracy przy oszczędności miejsca, tapicerka z pamięcią kształtu, adaptacyjne oparcie czy konsola lekarza z elastycznymi ramionami która pozwala na wygodną pracę w systemie na 2 oraz na 4 ręce (FEDESA ELECTRA, NUEVA FEDESA, DENTALHOLDING Sp. z o.o.), innych skusi m.in. 5 odciągów o dużym zasięgu pracy, ergonomicznie zaprojektowaną rączkę z przyciskiem hamulca pneumatycznego, duża aluminiową tacę, grupy przycisków oznaczone kolorowymi symbolami, dodatkowo podkreślonych kształtem przetłoczeń (EXIMA NEO, Makromed), jeszcze inni docenią m.in. innowacyjny dotykowy panel do precyzyjnego zarządzania parametrów pracy: fotela, unitu, końcówek, trybem, pamięć indywidualnych ustawień funkcji dla 5 lekarzy, hamulec pneumatyczny ruchów stolika z dotykowymi sensorami czy system „anty-retraction”, zapobiegający zaciąganiu płynów do instrumentów (VITALI V8 TOUCH, VITALI, PROMEDUS).

Ktoś powiedział, że „widzieć więcej, to móc więcej” i pewnie zgodzą się z tym producenci sprzętu umożliwiającego lekarzowi pracę w powiększeniu. Ich produkty biorą udział w swoistym pościgu za detalami. Takie parametry techniczne jak: powiększenie 2,7x, głębia ostrości 28 cm, pole widzenia o średnicy ponad 12 cm (Lupa Medyczna VIDE ULTIMO 27, Visiomed) czy możliwość ustawienia ostrości w zakresie ogniskowej od 200 do 300 mm oraz technologia LED (Mikroskop Leica M320, KaVo Polska) mają skusić zarówno doświadczonych, jak i początkujących lekarzy.

W polskich gabinetach „pracuje” coraz więcej sprzętu, o którym stomatolodzy kilkanaście lat temu mogli tylko marzyć. Wielu lekarzy nie wyobraża sobie pracy bez wydajnego lasera, umożliwiającego przeprowadzanie szerokiej gamy minimalnie inwazyjnych zabiegów (Laser Er:YAG LiteTouch™, Light Instruments, MARKU). Dla innych polimeryzacja czy diagnostyka pękniętych kanałów i ujść kanałów korzeniowych rozpoczyna się od momentu uruchomienia lampy (Lampa FUSION 5, DentLight Inc, APOLdent). Następny krok? Opracowanie kanałów przy pomocy maszynowych instrumentów z lekkim, bezprzewodowym silnikiem i elastycznymi, wytrzymałymi pilnikami (System Gentlefile, Medic NRG Ltd., IQR medical).

W polskich gabinetach standardem stają się także instrumenty do polerowania kompozytów, porcelany, dwukrzemianu litu, cyrkonu i tlenku glinu (EVE TWIST, EVE Ernst Vetter, SmartDent), „mini studia fotograficzne” – równie inteligentne, co proste w obsłudze (Smile Lite MDP, Smile Line SA, HOL-DENTAL DEPOT), a nawet systemy umożliwiające rejestrację łukiem twarzowym warunków zgryzowych u pacjenta, zapewniające precyzję i przewidywalność prac protetycznych (Analizator twarzowo-zębowy wg. Koisa, PANADENT, HAGER POLONIA).

Niektóre urządzenia, takie np. jak system izolacji Isolite System (Inner Lite, Marrodent) dopiero za cel stawiają sobie rewolucję w polskich gabinetach, stając do otwartej rywalizacji z koferdamem czy manualnym odsysaniem.

ZAGŁOSUJ W KONKURSIE GWIAZDY CEDE W KATEGORII SPRZĘT STOMATOLOGICZNY

[totalpoll id=”1072″]

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top