Wystawa

CEDE 2017: wiedza bez dodatkowych opłat

CEDE 2017: wiedza bez dodatkowych opłat

Debata: „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?”, sesja Naczelnej Izby Lekarskiej oraz  sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” – to interesująco zapowiadające się wydarzenia naukowo-społeczne towarzyszące tegorocznej wystawie CEDE. Aby wziąć w nich udział wystarczy ta sama karta wstępu, która obowiązuje przy zwiedzaniu stoisk producentów i dystrybutorów.

Debata pt. „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę” prowadzona będzie pod merytorycznym nadzorem prof. Doroty Olczak-Kowalczyk, konsultanta krajowego ds. stomatologii dziecięcej oraz dr n. med. Anny Jurczak, prezesa Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

W trakcie wydarzenia zaprezentowany zostanie raport powstały na podstawie wyników ankiety: „A Ty co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?”, która dostępna jest na stronach portali www.infoDENT24.pl i www.cedenews.pl.

Podczas debaty m.in. padnie odpowiedź na pytanie: na ile prawdziwa jest teza, iż zbyt małe pieniądze, asygnowane z kasy publicznego płatnika, są najważniejszą przyczyną zła? Eksperci poruszą także kwestie:

– mniej lub bardziej spójnych programów, mających przeciwdziałać fatalnemu stanowi zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży (projekt powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół);

– inicjatywy funkcjonowania dentobusów, a więc zamysłu znanego od lat i od lat nie mającego na swoim koncie happy endu;

– kształcenia podyplomowego – w jakim stopniu, i czy w ogóle, może on sprzyjać budowaniu satysfakcjonującej liczebnie i w pełni zmotywowanej kadry lekarzy dentystów zainteresowanej leczeniem młodych pacjentów;

– predyspozycji osób, które na co dzień mają bliskie relacje ze szczególnie wymagającymi pacjentami.

START: 14 września o godz. 10.00, sala 7.1.G w pawilonie 7, antresola

Sesja Naczelnej Izby Lekarskiej – praktyczna wiedza dla nowoczesnego  lekarza dentysty

To całodniowa oferta szkoleniowa samorządu lekarskiego. Pomysłodawcy sesji wskazali 10 praktycznych tematów poświęconych najnowszym standardom diagnostyki i leczenia oraz zawierających cenne wskazówki dla każdego, kto zmaga się z codziennym zarządzaniem praktyką stomatologiczną. Aktualną, zgodną z merytorycznymi i prawnymi standardami wiedzą z uczestnikami sesji podzielą się uznani fachowcy.

Zobacz plan sesji

START: 15 września, godz. 9.00. WSTĘP WOLNY.

Sesja „Naukowy zawrót głowy”- w poszukiwaniu inspiracji

W sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” każdy uczestnik powinien znaleźć coś inspirującego. To cenna wiedza zaklęta w sprawdzonych źródłach i poparta własnymi obserwacjami, zebrana sumiennie przez ambitnych naukowców, prezentowana nie tylko dla uczelnianych kolegów i koleżanek, ale także otwierająca nowe perspektywy praktykom i kierującym firmami z branży stomatologicznej.

Podczas sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” zostaną zaprezentowane najciekawsze prace habilitacyjne, doktorskie oraz studenckie z ostatnich lat, których autorami jest w sumie 35 osób. Prace uważnie wyselekcjonowała (ze wszystkich zgłoszonych) Rada Naukowa Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Sesja szybko znalazła partnerów w postaci firm oraz wydawnictw z sektora stomatologicznego.

Partnerami sesji są: Marrodent oraz Kwintesencja.

Zobacz plan sesji

START: 16 września, godz. 9.00, pawilon 15.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top