Cede TV

Antybiotykoterapia – o czym powinien pamiętać lekarz dentysta?

Antybiotykoterapia - o czym powinien pamiętać lekarz dentysta?

W jakich sytuacjach medycznych antybiotyki są niezbędne, a kiedy zamiast pomóc – zaszkodzą? To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukają uczestnicy Forum Ekspertów CEDE 2018. Grono znakomitych praktyków, nie tylko z dziedzin stomatologii, przygotuje, a następnie zaprezentuje praktyczny przewodnik racjonalnej antybiotykoterapii w gabinecie stomatologicznym. 

– Rekomendacje przygotowane przez nasz zespół będą oparte wyłącznie na dowodach naukowych. Udział w pracach m.in. prof. Walerii Hryniewicz, międzynarodowego eksperta z dziedziny mikrobiologii, jest nie do przecenienia. To dla nas ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że wytyczne, które przedstawimy w Poznaniu staną się unikalnym przewodnikiem dla ogólnie praktykujących lekarzy stomatologów i pozwolą – wreszcie – na zracjonalizowanie antybiotykoterapii – podkreśla dr hab. n. med. Tomasz Kaczmarzyk (na zdjęciu), przewodniczący Forum, specjalista chirurgii stomatologicznej, adiunkt w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Prezentacja rekomendacji będzie miała miejsce 21 września w godz. 9.00 – 11.00. Wstęp za okazaniem identyfikatora uczestnika 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Czytaj także: Abtybiotyki – światowej sławy ekspertka pomoże stomatologom

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top