Edukacja

Kongres: Adam Ziemlewski o terapiach implantologicznych wymagających odbudowy brakujących tkanek

Adam Ziemlewski, CEDE 2017, Kongres Unii Stomatologii Polskiej (fot. autor)

Dr n. med. Adam Ziemlewski, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej dołączył do grona prelegentów Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który odbędzie się w dniach 14-16 września, w ramach CEDE 2017. W Poznaniu przedstawi stosowane klasyfikacje ubytków tkanek i metodologię diagnostyki oraz planowania leczenia implantologicznego w skomplikowanych sytuacjach klinicznych.

Dr Adam Ziemlewski zapowiada, że podczas wykładu, na podstawie własnych doświadczeń, zaprezentuje przypadki kliniczne z przebiegu całego procesu diagnostyczno-leczniczego. Słuchacze mogą liczyć na bogatą dokumentację w postaci skanów z tomografii komputerowej, zdjęć oraz filmów.

Dr n. med. Adam Ziemlewski, to absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, stypendysta Guy’s and St. Thomas’s Medical and Dental School w Londynie. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Chirurgii Szczękowo – Twarzowej i Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor publikacji naukowych, wykładowca na kursach i kongresach z dziedziny chirurgii, implantologii stomatologicznej i stomatologii estetycznej w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Implantologii Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej.

Wraz z małżonką Magdaleną prowadzi Specjalistyczną Klinikę Stomatologiczną Impladent MDC w Gdańsku. Klinika posiada akredytację Ogólnopolskiego i Europejskiego Towarzystwa Implantologii Stomatologicznej do prowadzenia szkoleń i uzyskiwania umiejętności medycznej w zakresie implantologii stomatologicznej.

CEDE to najważniejsza wystawa stomatologiczna w Centralnej i Wschodniej Europie. Każdego roku w Poznaniu prezentuje swoją ofertę kilkaset firm z całego świata. CEDE odwiedza kilkanaście tysięcy osób. W 2017 r. odbędzie się 26 edycja wydarzenia.

W 2017 r. CEDE będzie towarzyszył Kongres Unii Stomatologii Polskiej. W prace nad przygotowaniem programu naukowego Kongresu zaangażowali się wybitni przedstawiciele najważniejszych dziedzin stomatologii oraz nauk pokrewnych. Przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu jest prof. Marzena Dominiak.

Udział w Kongresie potwierdzili najlepsi (i lubiani) wykładowcy z kraju (m.in. prof. Tomasz Konopka, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, dr Maciej Żarow, dr Cerkaski) oraz z zagranicy (m.in. Itzhak Binderman, Gianluca Paniz, Igor Ristić, Renato de Toledo Leonardo, Frank Liebaug).

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top