Edukacja

III Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych – we właściwym miejscu

IV Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych - we właściwym miejscu

– Po raz pierwszy III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA” jest elementem programu naukowego 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018 20-22 września). To ogromny powód do dumy, nadający wydarzeniu prestiżu, ale także wyraźny sygnał, że higienistki i asystentki są traktowane przez lekarzy jako ważni członkowie zespołu stomatologicznego – mówi mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, pomysłodawczyni Zjazdu.

Kiedy w 2016 r. obieraliśmy kurs na edukację i rozwój przedstawicieli obu grup zawodowych, mocno wierzyliśmy, że projekt wpisuje się zapotrzebowanie rynku stomatologicznego. Zarówno higienistki jak i asystentki sygnalizowały nam chęć zwiększania swoich kompetencji, równocześnie formułując postulat stworzenia miejsca przyjaznego rozwojowi, takiego, które przekazuje aktualną, zgodną ze światowymi trendami wiedzę, podpowiada jak wykorzystać swój potencjał oraz integruje pozwalając na wymianę doświadczeń w dobrej atmosferze. Frekwencja oraz opinie po dwóch pierwszych edycjach Zjazdu pozwalają sądzić, że obraliśmy dobry kurs. Ogromnie cieszymy się, że byliście z nami.

III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA” – ZOBACZ PROGRAM

III edycja (21-22 września) ma być dowodem na to, że Zjazd nie tylko chce rozwijać innych, ale sam w sobie chce być coraz lepszy. Po raz pierwszy wydarzenie znalazło się w programie naukowym 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, bez wątpienia edukacyjnego wydarzenia 2018 roku. To ogromny powód do dumy, nadający Zjazdowi prestiżu, ale także wyraźny sygnał, że higienistki i asystentki są traktowane przez lekarzy jako ważni członkowie zespołu stomatologicznego.

Z tą właśnie myślą stworzyliśmy program Zjazdu. Przede wszystkim jest on praktyczny. Wykłady poruszają zagadnienia dnia codziennego – zadania i rolę asystentki podczas zabiegów periodontologicznych czy chirurgicznych czy współpracę higienistki podczas leczenia chorób przyzębia. Warsztaty będą kwintesencją nowoczesnej profilaktyki i higienizacji. Będziemy pracować na nowoczesnych urządzeniach, wykonując procedury zgodnie z aktualnymi wytycznymi. To wiedza, która z pewnością zwiększa konkurencyjność na rynku pracy.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, pomysłodawczyni Zjazdu.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top