Edukacja

Zjazd Higienistek i Asystentek – ostatnie miejsca na warsztaty!

Zjazd Higienistek i Asystentek – ostatnie miejsca na warsztaty!

Cóż, nie ukrywamy, że trochę się tego spodziewaliśmy – miejsca na warsztaty zaplanowane w ramach III Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek (CEDE 2018, Poznań, 21-22 września) rozchodzą się jak …lody sprzedawane w upalny dzień na plaży. Zostały pojedyncze wejściówki na dodatkowe terminy. Wciąż można zarejestrować się na cześć wykładową.

Skąd ten brak skromności w pierwszych słowach materiału? Powód jest prosty. Zjazd Higienistek i Asystentek „Zawód wart POZNAnia” to wydarzenie bezsprzecznie cenione i lubiane. Dwie pierwsze edycje udowodniły, że pomysł Katarzyny Ostrowskiej, autorki projektu, która postanowiła stworzyć miejsce idealne do rozwijania kompetencji to strzał w „10”.

– Higienistki i asystentki sygnalizowały chęć zwiększania swoich kompetencji, równocześnie formułując postulat stworzenia miejsca przyjaznego rozwojowi, takiego, które przekazuje aktualną, zgodną ze światowymi trendami wiedzę, podpowiada jak wykorzystać swój potencjał oraz integruje pozwalając na wymianę doświadczeń w dobrej atmosferze – mówi Katarzyna Ostrowska.

Czytaj także: 

III Zjazd higienistek i asystentek – w poszukiwaniu algorytmu współpracy idealnej

Katarzyna Ostrowska: Zjazd we właściwym miejscu

Najlepsze eventy mają to do siebie, że nie stoją w miejscu. Kolejnym, bardzo ważnym etapem dla Zjazdu, jest włączenie go do programu naukowego prestiżowego 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. To jednocześnie wyraźny sygnał, że asystentki i higienistki są traktowane przez lekarzy jako ważni członkowie zespołu stomatologicznego.

POLUB NASZE WYDARZENIE NA FACEBOOKU – jest nas blisko 1000 osób!

Sam program Zjazdu jest przede wszystkim praktyczny. Wykłady poruszają zagadnienia dnia codziennego – zadania i rolę higienistek podczas zabiegów periodontologicznych czy chirurgicznych czy współpracę asystentki podczas leczenia chorób przyzębia. Warsztaty będą kwintesencją nowoczesnej asysty i higienizacji. Uczestnicy będą pracować na nowoczesnych urządzeniach, wykonując procedury zgodnie z aktualnymi wytycznymi. To wiedza, która z pewnością zwiększa konkurencyjność na rynku pracy.

Warsztaty – ostatnie miejsca na dodatkowe terminy

Ciągle można rejestrować się na dwa warsztaty prowadzone przez nieocenioną hig. stom. Magdalenę Michałowską. Podczas pierwszego (Profesjonalna higienizacja pacjenta periodontologicznego i implantologicznego – dla higienistek już pracujących) – uczestnicy dowiedzą się m.in., w jaki sposób postępować z pacjentem periodontologicznym na pierwszej wizycie, oraz  jak prawidłowo prowadzić dalszą profilaktykę. Poznają także metody piaskowania nad, przy i poddziąsłowego. Drugi warsztat skierowany jest dla higienistek rozpoczynających pracę – Profesjonalna higienizacja pacjenta (praca na typodontach). Na warsztatach zostanie przedstawiony protokół nowoczesnej wizyty profilaktycznej. Higienistki poznają zasady prawidłowej pracy scalerem i piaskarką. Dowiedzą się również,  jak pracować aby każdy pacjent wyszedł z gabinetu zadowolony. Koszt jednego warsztatu to tylko 50 złotych.

Udział w warsztatach dla higienistek lub asystentek mogą wykupić tylko osoby będące uczestnikami III Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych lub 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Wykłady – rejestracja otwarta

Bez żadnych limitów trwa rejestracja na część wykładową Zjazdu. Pięć prezentacji z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających. Mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska spróbuje odpowiedzieć na fundamentalne pytania o przyszłość zawodu, dr n. med. Angelika Kobylińska opowie o leczeniu pacjenta periodontologicznego w pedodoncji, dr n. med. Witold Jurczyński oraz dypl. hig. Dorota Karlik stworzą zgrany duet, który przekaże wiedzę kluczową dla współpracy periodontologa i higienistki, ppłk. lek. stom. Remigiusz Budziłło wraz z hig. stom. Natalią Szeląg opiszą protokół współpracy podczas leczenia chirurgicznego, a lek. dent. Jakub Pietrzyk skupi się na współpracy asysty z operatorem podczas zabiegu na przyzębiu.

Partnerami Zjazdu są: Acteon, Oral-b oraz Ivoclar Vivadent.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top