Warsztat: Badanie czynnościowe pacjenta
Edukacja

Warsztat: Badanie czynnościowe pacjenta

– Badanie czynnościowe pacjenta zostanie przedstawione w oparciu o międzynarodowe kryteria diagnostyczne. Po wykładzie wyjaśniającym cel i przebieg badania, kursanci będą badali siebie na wzajem w parach i zapisywali obserwacje w kartach badawczych. Następnie zostaną omówione wyniki badań – zachęcają prowadzący warsztat „Badanie czynnościowe pacjenta” dr n. med. Piotr Jurkowski (na zdjęciu z lewej) oraz dr n. med. Wojciech Kondrat.

W czasie warsztatów z badania czynnościowego uczestnicy nauczą się: jak szybko i skutecznie zbadać pacjenta z  zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi, co oznacza zbaczanie żuchwy w czasie odwodzenia, jak odróżnić ból mięśni od bólu stawów skroniowo-żuchwowych i jakie są tego implikacje, które objawy dźwiękowe w stawach są groźne, a których się nie leczy, jak obiektywnie ocenić palpacyjnie bolesność mięśni, jakie należy zastosować wstępne postępowanie lecznicze w zależności od postawionego rozpoznania, dlaczego badanie czynnościowe pacjenta jest niezbędne przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego

Warsztat odbędzie się 19 września w godz. 10-13. Maksymalna liczba uczestników: 12.

ZOBACZ PROGRAM 3. KONGRESU UNII STOMATOLOGII POLSKIEJ

Dr n. med. Piotr Jurkowski jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2009 roku pracuje jako asystent, wcześniej wykładowca w Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Specjalista protetyki stomatologicznej, członek zespołu zajmującego się pacjentami z zaburzeniami układu ruchowego narządu żucia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii. Prowadzi badania naukowe dotyczące etiologii i diagnostyki bruksizmu. Tematem jego pracy doktorskiej była „Ocena wpływu stresu na występowanie bruksizmu”. Autor kilkunastu publikacji naukowych i wykładowca na konferencjach w Polsce i za granicą. Klinicznie zajmuje się głównie protetyką, implantoprotetyką oraz leczeniem pacjentów ze schorzeniami skroniowo-żuchwowymi.

Dr n. med. Wojciech Kondrat Specjalista protetyki. Pracownik Zakładu Protetyki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zajmuje się kompleksową diagnostyką zwarcia i stawów skroniowo-żuchwowych oraz leczeniem protetycznym. Leczy pacjentów protetycznie w oparciu o wyniki analizy w artykulatorze i deprogramację.

Czytaj również:

Bezpłatne wykłady podczas CEDE

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES Warsztat: Badanie czynnościowe pacjenta

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top