Edukacja

Vittorio Franco: chirurgiczne leczenie endodontyczne – jak przewidzieć ryzyko?

Chirurgiczne leczenie endodontyczne – jak przewidzieć ryzyko?

Każdy zabieg stomatologiczny niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak to właśnie zabiegów endodontycznych pacjenci i lekarze obawiają się najbardziej. Jakie jest źródło tych obaw? Na to pytanie podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej postara się odpowiedzieć dr Vittorio Franco, znakomity ekspert rodem z Italii.

– Celem zarówno pierwotnego jak i powtórnego leczenia kanałowego jest eliminacja drobnoustrojów, uszczelnienie przestrzeni kanału korzeniowego oraz wyleczenie zmiany okołowierzchołkowej. Jednakże złożoność anatomii kanału oraz niektóre formy zapaleń okołowierzchołkowych mogą doprowadzić w wybranych przypadkach do konieczności przeprowadzenia chirurgicznego leczenia endodontycznego. Każdy zabieg stomatologiczny niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak to właśnie zabiegów endodontycznych pacjenci i lekarze obawiają się najbardziej – przekonuje Vittorio Franco.

Jakie jest źródło tych obaw? Czy dostęp chirurgiczny jest właściwym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie naturalnego zęba? Jakie zagrożenia niesie taki rodzaj zabiegu i czy jest on bardziej ryzykowny od leczenia niechirurgicznego? Podczas prezentacji autor postara się odpowiedzieć na te pytania przedstawiając szczegółowy przegląd piśmiennictwa oraz podzieli się własnym doświadczeniem w tym zakresie.

Wykład pt. Chirurgiczne leczenie endodontyczne – jak przewidzieć ryzyko? odbędzie się 16 września w godzinach 9-10 w pawilonie 15. 

Inne tematy „Endo” w programie Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

POVER ENDO (Protocol for One Visit Endodontics & Restoration) – Jednodniowe leczenie endo-protetyczne

Kompendium biologicznej endodoncji – strategie celujące w sukces

Indywidualna technika opracowania i bardziej przewidywalna irygacja kanałów korzeniowych

Materiały bioceramiczne: Światowy trend w stomatologii. Możliwość uzyskania biozgodnych wypełnień od apexu do korony!

***

Dr Vittorio Franco ukończył studia na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” w 1991 roku. Od 1997 Dr Franco jest aktywnym członkiem SIE (włoskiego Towarzystwa Endodontycznego) i obecnie jest prezesem towarzystwa. Jest aktywnym członkiem włoskiej Akademii Mikroskopii Dentystycznej oraz certyfikowanym członkiem Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Dr Franco jest również przedstawicielem Włoch na zgromadzeniu generalnym Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE) oraz członkiem komisji członkowskiej ESE. Doktor Franco w przeszłości pracował w zespole redakcyjnym Giornale Italiano di Endodonzia, recenzował artykuły dla wielu międzynarodowych czasopism i jest osobiście autorem wielu artykułów naukowych opublikowanych w prasie specjalistycznej. Napisał rozdziały dla podręczników endodontycznych. Dr Franco jest znanym liderem opinii i współpracuje jako trener, programista i tester z wieloma wiodącymi producentami materiałów i instrumentów endodontycznych. Prowadzi wykłady w kraju i na arenie międzynarodowej i jest profesorem wizytującym na wielu kursach podyplomowych w zakresie endodoncji. Dr Franco pracuje w Rzymie i Londynie wyłącznie w zakresie endodoncji i chirurgii endodontycznej w powiększeniu mikroskopowym.

Czytaj także: Kongres: Piotr Jurkowski, o tym jak praktycznie wykonać DC/TMD

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top