Edukacja

Uwaga: wolne miejsca na warsztatach!

Uwaga: ostatnie miejsca na warsztatach!

Planowanie 3D w implantologii, techniki opracowania kanałów korzeniowych oraz obturacja kanałów metodą ciągłej fali – to tematy warsztatów zaplanowanych podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, na które zostały wolne miejsca. Aby wziąć udział w warsztacie nie trzeba być zarejestrowanym na Kongres.

Do wspólnej nauki podczas CEDE 2017 zapraszają: duet prof. Frank Liebauglek. dent. Mateusz Szkliniarz (Planowanie 3D w implantologii: know how w wirtualnym środowisku, 14 i 15 września) oraz dr Hugo Sousa Dias (dwa warsztaty: System TF Adaptive – indywidualna technika opracowania kanałów korzeniowych, Uproszczona obturacja kanałów metodą ciągłej fali z użyciem bezprzewodowego systemu elementsTfree, 15 września).

Pewna diagnoza to bezpieczeństwo

Warsztat pt. „Planowanie 3D w implantologii: know how w wirtualnym środowisku” to nie lada gratka dla implantologów, którzy pragną przy każdym zabiegu mieć pewną diagnozę i zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom. Prof. Frank Liebaug i lek. dent. Mateusz Szkliniarz nauczą uczestników jak na podstawie skanu CBCT: prawidłowo ocenić pole protetyczne przed wszczepieniem implantu, dokonać właściwych pomiarów tkanek kostnych, optymalnie zaplanować położenie wszczepu czy opracować czytelny i zrozumiały dla pacjenta plan leczenia z wizualizacją 3D

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną przypadki kliniczne. Prowadzący wyjaśnią, jak zaplanować bezpieczne i pewne leczenie chirurgiczne, bazując na danych pozyskanych z oprogramowania do analizy zdjęć 3D.  Omówią, w jaki sposób  zgromadzić i odpowiednio wykorzystać dane zgodnie z protokołem. Uczestnicy warsztatu będą mogli zaprezentować własne przypadki kliniczne, które zostaną przesłane do oprogramowania dostarczonego przez organizatora warsztatu.

Czytaj także: 

Frank Liebaug o korzyściach diagnostyki CBCT i planowania 3D w implantologii i implantoprotetyce

– Warsztat zapozna uczestników z oprogramowaniem do analizy obrazów 3D, wskaże korzyści z wykorzystywania planowania 3D w leczeniu implantologicznym oraz udowodni, że można takie oprogramowanie wykorzystać do zarządzania trudnymi przypadkami – zapowiadają prowadzący.

Uczestnicy będą pracować w parach, przy 6 stanowiskach komputerowych wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie do diagnostyki CBCT dostarczonych przez organizatora.

Prof. Frank Liebaug jest nie tylko ekspertem z zakresu CBCT, ale także w implantologii oraz stomatologii laserowej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w regeneracji tkanek, przeszczepach kostnych i proceduarch augmentacyjnych.

Lek. dent. Mateusz Szkliniarz od lat zajmuje się m.in. prowadzeniem szkoleń z zakresu radiologii stomatologicznej dla lekarzy stomatologów oraz techników radiologii. Jest autorem artykułów o tematyce radiologicznej w czasopismach branżowych takich jak: „Digital”, „Medical Tribune”, „Nowy Gabinet Stomatologiczny” oraz dla portalu infodent24.pl.

Endo po portugalsku

Interesująco zapowiadają się także warsztaty dr Hugo Sousa Dias’a. Podczas pierwszego, Portugalczyk, na bazie systemu TF Adaptive, zaprezentuje indywidualne techniki opracowania kanałów korzeniowych. Drugi warsztat odsłoni możliwości bezprzewodowego systemu elementsTfree w procesie uproszczonej obturacji kanałów metodą ciągłej fali.

Czytaj także: 

Hugo Sousa Dias o warunkach koniecznych do sukcesu w leczeniu endo

 Dr Hugo Sousa Dias od lat prowadzi wykłady, kursy i warsztaty na całym świecie oraz pracuje w prywatnej praktyce w Oporto, w której zajmuje się głównie zabiegami endodontycznymi. W zakresie endodoncji klinicznej dziedziny jego szczególnych zainteresowań to irygacja, transplantacja zębów, anatomia zębowa, stomatologia urazowa, patologia okołowierzchołkowa oraz przyżyciowe leczenie chorób miazgi. Ponadto jest dyrektorem programu Endodontic Master w ramach Otwartej Edukacji Stomatologicznej Uniwersytetu Europejskiego Miguela de Cervantes w Portugalii oraz założycielem Portugalskiej Grupy Badań Endodontycznych.

Informacje organizacyjne

Warsztaty będą odbywały się w pawilonie 15, poziom 1. Udział w warsztatch można wykupić nie będąc uczestnikiem Kongresu. Uczestnicy są uprawnieni do uzyskania punktów edukacyjnych.
Za godzinę warsztatu przysługuje 1 punkt edukacyjny. Stosowne certyfikaty będą dostępne do pobrania online po zakończeniu Kongresu.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top