Edukacja

TOP 10: liderzy trzymają się mocno, szalony awans nowej sesji

TOP 10: liderzy trzymają się mocno, szalony awans nowej sesji

W trzecim zestawieniu cieszących się największą popularnością wykładów Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września) – bez większych zmian. Wyjątek stanowi sesja HOT TOPIC: „Autogenne metody regeneracji”, która przebojem uplasowała się tuż za podium. Po raz pierwszy zaglądamy także do drugiej „10”.

Przypomnijmy raz jeszcze – rankingi opierają się na wskazaniach uczestników Kongresu podczas rejestracji. W Panelu Uczestnika odznaczają oni wykłady, które w ich opinii są najciekawsze. Nie zobowiązuje to do uczestnictwa w wykładach, ale pozwala wnioskować, jakie zagadnienia budzą ich największe zainteresowanie.

Od początku rejestracji (można rejestrować się na 3 dni lub jeden wybrany dzień Kongresu) duże zainteresowanie uczestników budzą sesje HOT TOPIC, na które – oprócz prezentacji krótkich case study, składa się dyskusja ekspertów (z możliwością zadawania pytań z sali). W czołówce rankingu na dobre uplasowały się sesje poświęcone antybiotykoterapii w stomatologii oraz fluorowi. W najnowszym zestawieniu znalazła się również nowa sesja HOT TOPIC, która porusza jedno z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień ostatnich miesięcy – autgonenne metody regeneracji, z udziałem znakomitości znanych na całym świecie: Itzhaka Bindermana oraz Josepha Choukroun’a. Polskie opinie w tym temacie przedstawią prof. Marzena Dominiak oraz dr Tadeusz Morawiec i dr Bartosz Startek.

W TOP 10 niezmiennie pozostają wykłady: Hugo Sousa Diasa, Igora Ristica, Gianluci Paniza, Macieja Żarowa oraz Bartosza Cerkaskiego. Na wysokim miejscu utrzymuje się także sesja dla higienistek i asystentek stomatologicznych.

TOP 10 najpopularniejszych wykładów/sesji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (stan na 24.07.201)

 1. HOT TOPIC: Porozmawiajmy o antybiotykach.
 2. Sesja dla higienistek i asystentek stomatologicznych.
 3. HOT TOPIC: Porozmawiajmy o fluorze.
 4. HOT TOPIC: Autogenne metody regeneracji. Za i przeciw cz.1 – Itzhak Binderman, Joseph Choukroun, Marzena Dominiak, Tadeusz Morawiec, Bartosz Startek.
 5. HOT TOPIC: Autogenne metody regeneracji. Za i przeciw cz. 2
 6. Indywidualna technika opracowania i bardziej przewidywalna irygacja kanałów korzeniowych – Hugo Sousa Dias
 7. Wypełnienia pośrednie w stomatologii estetycznej – Igor Ristić
 8. Kluczowe aspekty protetyczne postępowania w pojedynczych brakach zębowych w strefie estetycznej – Gianluca Paniz
 9. ABC planowania w stomatologii estetycznej – Maciej Żarow
 10. POVER ENDO (Protocol for One Visit Endodontics & Restoration) – Jednodniowe leczenie endo-protetyczne – Bartosz Cerkaski

Po raz pierwszy rozszerzamy zestawienie o miejsca 11-20. Również tutaj nie brakuje nazwisk cenionych oraz lubianych praktyków.

 1. Zaburzenia czynnościowe narządu żucia – Jolanta Kostrzewa-Janicka
 2. Uzupełnienia estetyczne na miarę potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów. Bezmetalowe uzupełnienia dla najwyższych standardów pracy. Czym się kierować i jak dobierać technikę wykonania – rozwiązania i pułapki – Katarzyna Subotowicz
 3. Bruksizm u dziecka? Mit czy rzeczywistość? – Dorota Olczak-Kowalczyk
 4. Metoda minimalnie inwazyjnego, bezpośredniego leczenia nieprawidłowości estetycznych – Hande Şar Sancaklı
 5. Uproszczona metoda wykonania mostu adhezyjnego (FRC) – opis przypadków – Dariusz Paliga
 6. Sympozjum PIERRE FABRE: Innowacyjność oraz różnice w zabiegach jedno i dwuetapowej implantacji – Marzena Dominiak, Silvestros Spiridon
 7. Uzupełnienia estetyczne na miarę potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów – cz. 2 – Katarzyna Subotowicz
 8. Protetyka cyfrowa – wykonywanie estetycznych uzupełnień protetycznych z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego w oparciu o najnowsze technologie – Piotr Skrzyszewski, Tomasz Augustyn
 9. Kompendium biologicznej endodoncji – strategie celujące w sukces Renato de Toledo Leonardo
 10. Kompendium biologicznej endodoncji – strategie celujące w sukces – cz. 2 – Renato de Toledo Leonardo

Czytaj także:  

Nowe TOP 10 Kongresu – oni na pewno wypełnią sale wykładowe

Warsztaty – zobacz listę

Szkolenia firm na CEDE 2017

Kursy na kadawerach!

 

Popularne

To Top