Edukacja

Sympozjum PIERRE FABRE: Innowacyjność oraz różnice w zabiegach jedno i dwuetapowej implantacji

Sympozjum PIERRE FABRE: Innowacyjność oraz różnice w zabiegach jedno i dwuetapowej implantacji

Implantacja jedno czy dwuetapowa? Tradycja czy nowoczesność? Na te, oraz wiele innych pytań nurtujących implantologów postarają się odpowiedzieć prof. Marzena Dominiak oraz dr Silvestros Spiridon, wykładowcy sympozjum organizowanego w ramach CEDE 2017 przez PIERRE FABRE. Wstęp wolny!

Prof. Marzena DominiakProf. Marzena Dominiak zwraca uwagę że technika dwuetapowa implantacji, jako metoda tradycyjna wymagająca więcej procedur chirurgiczno-protetycznych, nadal niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to metoda bardziej przewidywalna, zwłaszcza pod kątem postępowania chirugicznego.

– Umożliwia nie tylko właściwe pozycjonowanie implantu, ale także daje możliwość właściwego zarządzania tkanką miękką. Unika się w ten sposób ważnych czynników w rozwoju periimplantitis. Poza tym uzyskanie oseointegracji implantów, bez obciążenia, zwiększa procent skuteczności implantacji, zwłaszcza przy zabiegach wykonywanych w odcinkach o zredukowanej wysokości wyrostka.

Podczas prezentacji prof. Dominiak omówione zostaną te, jak i inne zalety i wady techniki dwuetopowej w oparciu o różne wskazania do implantacji. Przedstawione zostaną także algorytmy postępowania przy decyzjach co do rodzaju obciążenia implantów.

Dr Silvestros SpiridonDr Silvestros Spiridon przypomina, że ostatnie 40 lat to okres, w którym zastępowanie utraconych zębów pracami protetycznymi opartymi na implantach stało się powszechnie akceptowanym sposobem postępowania terapeutycznego. Przewidywalne i skuteczne zjawisko osteointegracji towarzyszy zabiegom implantacji i to zarówno tym, które wykorzystują proces gojenia zamkniętego, jak i zabiegom wykorzystującym gojenie otwarte.

– Podejście jednoetapowe oferuje szereg korzyści klinicznych, jak na przykład skrócony czas łączny przebywania na fotelu, mniejsze odczyny bólowe, krótszy okres gojenia, obniżenie kosztów związanych z leczeniem, czy też możliwość natychmiastowego osadzenia odbudowy tymczasowej. W ostatnich latach zaczęły pojawiać się różne innowacyjne techniki chirurgiczne mające na celu obniżenie kosztów leczenia i przyspieszenie momentu obciążania prac na implantach, a także uzyskiwanie optymalnych rezultatów biologicznych i estetycznych leczenia implantologicznego. Wymienione podejścia chirurgiczne obejmują zabiegi natychmiastowej implantacji, natychmiastowego obciążenia/odbudowy tymczasowej, zabiegi bezpłatowe oraz techniki wykorzystujące błony typu „route membranes” – tłumaczy.

Celem jego wykładu jest przedstawienie jednoetapowej procedury chirurgicznej oraz różnych, innowacyjnych technik wykorzystywanych w takim podejściu. Dokładnie omówione zostaną zakresy wskazań, wady i zalety prezentowanej metody oraz przedstawione zostaną przypadki kliniczne.

CZYTAJ TAKŻE: 

Co nowego na CEDE 2017

CEDE 2017 – wiedza bez dodatkowych opłat

Alfabet CEDE 2017

10 praktycznych rzeczy, które możesz zrobić odwiedzając CEDE 2017

Kursy kadawerowe podczas CEDE 2017

Naukowy Zawrót Głowy – sesja, która inspiruje

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top