Wystawa

Swedental 2017 – podglądamy, jak to się robi w Skandynawii

Na tym stoisku ruch duży ponieważ gospodarze wypiekali na nim świeże bułeczki i częstowali kawą

Kontynuujemy międzynarodowy tour w poszukiwaniu inspiracji po stomatologicznych wystawach i kongresach w Europie. Po październikowej wizycie w Birmingham przyszedł czas na Sztokholm i kolejną edycję Swedental oraz Odontologiska Riksstämman. 

Dla uczestników, czyli lekarzy dentystów czy asystentek, europejskie wystawy mogą wydawać się bardzo podobne. Organizatorzy natomiast uważnie wpatrują się w detale, które w wielu przypadkach stanowią o sukcesie wydarzenia. To dlatego wybraliśmy się do Wielkiej Brytanii, Szwecji, a na przełomie listopada i grudnia jedziemy do Paryża na ADF.

Wejście na teren wystawy

Wejście na teren wystawy

Plan wystawy wraz listą wystawców

Swedental organizowany jest od 1973 r. Jak przekonują gospodarze wydarzenia, każdego roku podczas targów ofertę prezentuje ok. 180 firm, a liczba zwiedzających przekracza 11 tysięcy. Towarzyszący wystawie Kongres – Odontologiska Riksstämman – jest organizowany we współpracy ze Szwedzkim Towarzystwem Stomatologicznym. W tym roku część edukacyjna (płatna) odbywa się pod hasłem „Clinical Dentistry & Biology”.

Jedna z sal wykładowych

Jedna z sal wykładowych

Czy Swedental zaskakuje? Z pewnością nie. Wystawa to mix międzynarodowych koncernów oraz lokalnych producentów i dystrybutorów. Stoiska, w większości w formule otwartej są duże, czasem wydaje się, że za duże biorąc pod uwagę zasoby towarowe firmy. W oczy rzuca się brak szkoleń na stoiskach, nawet tych organizowanych przez producentów past czy szczoteczek. Owszem są pogadanki, po których zainteresowani odchodzą z darmowymi zestawami, ale promocja w niczym nie przypomina tej znanej z Polski. A propos promocja – ta odbywa się się wyłącznie na powierzchni stoiska. Nie zauważyliśmy nawet jednej hostessy z ulotkami. Porządek jak w szafie z Ikei.

Na tym stoisku ruch duży ponieważ gospodarze wypiekali na nim świeże bułeczki i częstowali kawą

Na tym stoisku ruch duży ponieważ gospodarze wypiekali na nim świeże bułeczki i częstowali kawą

Jak na środę ruch był całkiem, całkiem

Jak na środę ruch był całkiem, całkiem

Nasze notesy pękają od mniejszych lub większych zapisków dotyczących organizacji, ale gdybyśmy mieli wskazać unikalne punkty wystawy, będzie to z pewnością dużą liczba wystawców handlujących różnego rodzaju fotelami, masażerami oraz sprzętem do domowych (gabinetowych??) ćwiczeń i rehabilitacji. Wnioskujemy z tego, że szwedzcy dentyści mocno dbają o swoje zdrowie, również podczas pracy.

Nierzadki widok - dentyści testują platformy do ćwiczeń

Nierzadki widok – dentyści testują platformy do ćwiczeń

W kategorii „Najbardziej Osobliwy Wystawca” bezsprzecznie zwyciężył właściciel firmy oferującej całą gamę nowoczesnych szczotek do…toalet. Szwedzkiego nie znamy, ale pasja z jaką o nich opowiadał świadczyła, że bezkreśnie wierzy w ich skuteczność. W pawilonie wystawowym nie zabrakło elementów motoryzacyjnych. Biały model X od Tesli intrygował nawet tubylców.

Szczotki. Nie, nie do zębów

Wizytę w Sztokholmie uznajemy za udaną. Podróże, również te stomatologiczne bezsprzecznie kształcą. Wierzymy, że te najlepsze rozwiązania z powodzeniem wprowadzimy podczas CEDE.

Gdybyśmy mieli trochę ponarzekać, to zawiedliśmy się brakiem owianych legendami z turystycznych przewodników  – bułek/burgerów ze śledziami. Trudno, poszukamy ich gdzie indziej.

Kulinarny zawód zrekompensowało nam spotkanie ze Steeve’em Girod’em z FDI (przygotowywał ze strony organizacji Kongres w Poznaniu w 2016 r.) oraz grupą polskich lekarzy dentystów pracujących w Szwecji, których oczywiście nie omieszkaliśmy zaprosić na CEDE 2018 oraz 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej (20-22 września 2018 r.)

Steeve promuje Kongres FDI w Buenos Aires

Steeve promuje Kongres FDI w Buenos Aires

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA CEDE
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top