Edukacja

Studium przypadku: Aspekt funkcjonalny i estetyczny kompleksowej rehabilitacji narządu żucia

Studium przypadku: Aspekt funkcjonalny i estetyczny kompleksowej rehabilitacji narządu żucia

Jak interesująco opowiedzieć o trwającym 18 miesięcy procesie leczenia w 60 minut? Dr n. med. Aneta Grochowina oraz dr n. med. Tomasz Maria Kercz zamierzają (oboje Vinci Clinic Łódź) sprostać temu wyzwaniu podczas sesji poświęconej ciekawym przypadkom z praktyk stomatologicznych, która odbędzie się w ramach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września br.).

Prelegenci Kongresu zwracają uwagę, że pacjenci z zaawansowaną utratą tkanek twardych zębów oraz zaburzeniami narządu żucia w wielu przypadkach wymagają wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego.

– Ograniczone tylko do szczęki lub żuchwy, bądź pojedynczych zębów jest nieskuteczne, mało przewidywalne i – co najgorsze – powoduje nasilenie dysfunkcji całego układu stomatognatycznego. Wykorzystanie nowych technologii pozwala na bardzo dokładne zbadanie pacjenta, ustalenie przyczyn zaburzeń oraz zaplanowanie i przeprowadzenie kompleksowej terapii – przekonują.

W prezentacji, która zaplanowana jest na 15 września (piątek) w godz. 16-17, zostanie przedstawiony aspekt funkcjonalny i estetyczny kompleksowej rehabilitacji narządu żucia, począwszy od szczegółowej diagnostyki CBCT, poprzez analizę okluzji wg Dawsona i cyfrowego zaplanowania uśmiechu (Digital Smile Design) do realizacji kompleksowego planu leczenia.

Prezentacja pokazuje krok po kroku cały trwający 18 miesięcy proces leczenia i jest zilustrowana setkami dobrej jakości fotografii oraz filmów z przeprowadzonych zabiegów (m.in. implantacja, przeszczep dziąsła, preparacja pod korony pełnoceramiczne i licówki, wyciski cyfrowe).

W programie sesji Studium Przypadku także:

DBI – diagnostyka i leczenie – Natalia Dorosz

Cyfrowa stomatologia estetyczna – rekonstrukcja 26 zębów z wykorzystaniem gabinetowego zestawuWojciech Grzebieluch

Problemy diagnostyczne i lecznicze w chirurgii wyrostka zębodołowego. Trudne przypadki – proste rozwiązaniaTadeusz Morawiec

Wykorzystanie autogennych czynników wzrostu w regeneracji defektów kostnych po zabiegach chirurgicznychMaciej Wrzoł

Aktywna i Pasywna Nawigacja w Implantologii  – Patryk Kownacki

Zastosowanie wybranych systemów komputerowych w diagnostyce układu stomatognatycznego u pacjentów leczonych implantoprotetycznieRafał Rój

Zastosowanie terapii fotodynamicznej (PDT) i diagnostyki fotodynamicznej (PDD) w przypadku liszaja płaskiegoKlaudia Kazubowska

 

 

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top