Edukacja

Scaling i root planing praktycznie

Scaling i root planing praktycznie

Niechirurgiczne leczenie periodontologiczne daje zaskakująco dobre efekty, i jeśli istnieją wskazania do jego przeprowadzenia powinno być standardem kompleksowej terapii. Jak prawidłowo pracować narzędziami ręcznymi, tak aby zbieg był efektywny, a ręka operatora jak najmniej zmęczona?

Choroba przyzębia jest schorzeniem społecznym i warto jest uświadomić sobie, że większość pacjentów ma mniej lub bardziej nasilone zmiany w tkankach otaczających zęby.

– Zdrowe przyzębie jest podstawą do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego we wszystkich gałęziach stomatologii. Dlatego właśnie tak ważna jest umiejętność prawidłowego diagnozowania i leczenia tego rodzaju schorzeń – przekonuje lek. dent. Anna Kubica-Gemel, która podczas 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej poprowadzi warsztat pt. „Zastosowanie narzędzi ręcznych – kiret i skalerów w leczeniu chorób przyzębia. Praktyczny kurs scalingu i root planingu”

Na warsztacie omówione zostaną m.in.: badanie przyzębia i diagram periodontologiczny. Dr Anna Kubica-Gemel opowie dlaczego warto go prowadzić i jaką ma wartość w kontakcie z pacjentem.  Kolejnym elementem warsztatu będzie scaling i root planingu vs. kiretaż. Nie zabraknie również wiedzy o: budowie i rodzajach narzędzi ręcznych, przygotowaniu pacjenta do zabiegu czy wizytach kontrolnych.

Uczestnicy warsztatu będą pracować pojedynczo.

Czytaj także: Na warsztaty!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top