wykładowcy

Renato de Toledo Leonardo: brazylijska szkoła biologicznej endodoncji

Renato de Toledo Leonardo: brazylijska szkoła biologicznej endodoncji

Prof. Renato de Toledo Leonardo, znakomity praktyk rodem z kraju Pelego, Ronaldo czy Neymara, nie ma wątpliwości, że tylko odpowiednia strategia pozwala osiągnąć kliniczny, radiologiczny, histopatologiczny, a nawet prawny sukces w terapii endodontycznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z uczestnikami Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września).

Renato de Toledo Leonardo to specjalista z zakresu endodoncji pracujący nie tylko w Brazylii, ale także w USA czy Hiszpanii. Codzienne obowiązki dzieli ze sprawowaniem funkcji wiceprezesa Brazylijskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jest także Redaktorem Honorowym „World Journal of Dentistry’. Do Polski przyjedzie, aby wygłosić prezentację pt. „Kompendium biologicznej endodoncji – strategie celujące w sukces” zaplanowaną w drugi dzień Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który towarzyszy wystawie produktów stomatologicznych CEDE 2017.

Czytaj także:

Kadawery na CEDE 2017 bez cienia strachu

Jak zapewnia Brazylijczyk, podczas wykładu zostanie zaprezentowane nowoczesne podejście do patologii miazgi i tkanek około wierzchołkowych, obejmujące: etiologię, profilaktykę, diagnostykę i leczenie z respektowaniem biologicznych aspektów w endodoncji.

– Podczas tego szkolenia nauczysz się strategii, dzięki którym osiągniesz kliniczny, radiologiczny, histopatologiczny, a nawet prawny sukces terapeutyczny. Poznasz nowe metody diagnostyczne, obrazowania CBCT, zastosowania powiększenia, endometrów, ultradźwięków, opracowania maszynowego, odpowiedniego płukania oraz szczelnego wypełniania kanałów, które potwierdzą sukces w badaniach kontrolnych – zachęca prof. Renato de Toledo Leonardo.

W trakcie wykładu nie zabraknie omówienia najważniejszych faktów i mitów związanych z: endodoncją jednowizytową, ponownym leczeniem czy usuwaniem złamanych narzędzi. Prezentację uzupełnią wątki: pierwszej pomocy i endo-pedodoncji.

Dwuczęściowy wykład prof. Renato de Toledo Leonardo rozpocznie się w piątek 15 września o godz. 9.00 w sali 1.E (pawilon 15).

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top