Edukacja

CEDE 2017: prof. Frank Liebaug zaprasza na wykłady i warsztaty (wideo)

CEDE 2017: prof. Frank Liebaug zaprasza na wykłady i warsztaty (wideo)

– Tomografia CBCT pozwala dostrzec nam zdecydowanie więcej szczegółów, dzięki czemu nasze zabiegi będą szybsze i bezpieczniejsze – przekonuje prof. Frank Liebaug założyciel i dyrektor naukowy Ellen Institute for Dental Research and Education w Steinbach-Hallenberg w Niemczech, wykładowca i prowadzący warsztaty podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września).

O tym, jak prof. Frank Liebaug łączy w swojej codziennej pracy stomatologię praktyczną z wiedzą naukową i wieloletnim doświadczeniem będzie można przekonać się w trakcie wykładu pt. „Kliniczne przypadki zastosowania CBCT – korzyści w obszarze diagnostyki i planowania leczenia“. Polecany jest on przede wszystkim implantologom, protetykom i wszystkim specjalistom, którzy chcą jak najlepiej wykorzystywać dane uzyskane w badaniu CBCT do leczenia implantoprotetycznego. Prowadzący przedstawi zaawansowane narzędzia pozwalające zaplanować bezpieczny zabieg i uniknąć powikłań.

Ponadto ekspert z Niemiec, w towarzystwie lek. dent. Mateusza Szkliniarza, poprowadzi warsztat pt. „Planowanie 3D w implantologii: know how w wirtualnym środowisku”. To nie lada gratka dla implantologów, którzy pragną przy każdym zabiegu mieć pewną diagnozę i zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom. Prof. Frank Liebaug i lek. dent. Mateusz Szkliniarz nauczą uczestników jak na podstawie skanu CBCT: prawidłowo ocenić pole protetyczne przed wszczepieniem implantu, dokonać właściwych pomiarów tkanek kostnych, optymalnie zaplanować położenie wszczepu czy opracować czytelny i zrozumiały dla pacjenta plan leczenia z wizualizacją 3D.

Czytaj także: 

Frank Liebaug o korzyściach diagnostyki CBCT i planowania 3D w implantologii i implantoprotetyce

ALFABET Mateusza Szkliniarza

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top