PredictaBulk, PredictaCore, LC FILL i ZIRCLEAN - nowości od Equadent
nowość

PredictaBulk, PredictaCore, LC FILL i ZIRCLEAN – nowości od Equadent

W ramach tegorocznej wystawy CEDE 2019 firma Equadent zaprezentuje aż cztery nowości: bioaktywne materiały: do wypełnień oraz odbudowy zrębu zęba, kompozyt na bazie żywicy oraz żel do nieabrazyjnego czyszczenia powierzchni cyrkonu (i innych protetycznych wypełnień).

Pierwszą z nowości Equadent, na którą warto zwrócić uwage podczas wizyty w Poznaniu jest nowy materiał bioaktywny PredictaBulk do wypełnień oraz PredictaCore do odbudowy zrębu zęba. Materiał ten, podobnie jak popularna już na rynku ActivaBioActive (Pulpdent), posiada właściwości charakterystyczne dla materiałów bioaktywnych – uwalnia jony wapnia, fosforu stymulując zębinę do tworzenia się apatytu na granicy materiał. Zębina tym samym eliminuje powstawanie mikroprzecieków czy też nadwrażliwość zębów.

Predicta to materiał bioaktywny, podwójnie utwardzalny na bazie kompozytu żywicznego, o doskonałych walorach fizyko-chemicznych, łatwości pracy, o wytrzymałości zbliżonej do zębiny. Jest dobrze widoczny na zdjęciach RTG. PredictaCore zawiera w składzie cyrkon, co zwiększa podatność materiału na cięcie eliminując odpryskiwanie materiału podczas cięcia wokół zębiny. Dostępny jest w kolorze zębinowym. Duża wytrzymałość na zgniatanie 133MPa, ściskanie 342MPa. PredictaBulk do wypełnień w kolorze A2/B2 jest przeznaczona do odbudowy każdej klasy ubytku, posiada nanowypełniacze które zapewniają dobre polerowanie. Oba materiały występują w dwóch gęstościach bardziej i mniej płynnej oraz można je utwardzać światłem do 4,5mm głębokości. Opakowanie zawiera 5ml (9g) materiału.

 

Kolejną z nowości Equadent jest materiał kompozytowy na bazie żywicy do wypełnień typu BulkFill amerykańskiego producenta Parkell. Materiał o nazwie LC FILL jest samopoziomujący, dzięki czemu idealnie zapływa we wszystkie nieregularności w ubytkach. Jest on w jednym odcieniu A1/A2 z efektem kameleona, czyli przejmuje on także kolor zęba, w którym został umieszczony. Jego doskonałe parametry fizyko-chemiczne pozwalają na wypełnienie ubytku do 4mm głębokości, a minimalny skurcz polimeryzacyjny zapewnia doskonałą szczelność brzeżną wypełnienia. Jest dobrze widoczny na zdjęciach RTG. Materiał nadaje się do ostatecznego wypełnienia ubytków bez konieczności pokrycia go innym kompozytem. Cechuje się dużą wytrzymałością na ściskanie – 280MPa oraz zgniatanie 145MPa co daje możliwość jego zastosowania na powierzchniach żujących.

Ostatnią nowością jest żel ZirClean – specjalnie stworzony z myślą do nieabrazyjnego czyszczenia powierzchni cyrkonu (i innych protetycznych wypełnień) po ich wewnątrzustnej przymiarcepoprzez usunięcie kontaminacji cyrkonu (oraz powierzchni ceramiki) przez m.in. ślinę. Ślina zawiera fosforany, które zmniejszają siłę wiązania cementu z cyrkonem o ponad połowę, dlatego przed cementowaniem trzeba z powierzchni pracy cyrkonu usunąć fosforan. Zircleanjest prosty w użyciu,nałóż preparat na uzupełnienie protetyczne, które chcesz oczyścić, pozostaw na 20 sekund, spłucz wodą i postępuj dalej zgodnie z procedurą cementowania.

 

Więcej informacji o wszystkich produktach na stoisku Equadent w Pawilonie 7 B5.3 oraz na stronie www.equadent.pl

ZAREJESTRUJ SIĘ PredictaBulk, PredictaCore, LC FILL i ZIRCLEAN – nowości od Equadent

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top