Edukacja

Praca z mikroskopem – dr Gołąbek na dobry początek

– Pracy z mikroskopem nie trzeba się bać, jednak aby zminimalizować trudności, warto od samego początku przygody postępować zgodnie ze sztuką. Właściwy wybór modelu, ustawianie ostrości, czy umiejętność korzystania z instrumentów oraz narzędzi z okiem przyklejonym do okularu – to podstawy, od których należy zacząć – tłumaczy lek. dent. Hubert Gołąbek*, prowadzący warsztat „Podstawy pracy z użyciem mikroskopu” w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018)

Nie ma praktyki bez teorii. Aby zacząć praktyczną pracę z wykorzystaniem powiększenia należy zapoznać się z budową mikroskopu i zasadami jego pracy. Na początku warto – chociażby na slajdach i przykładach klinicznych – zobaczyć różnice w osiąganych wynikach pracy z użyciem mikroskopu i bez jego zastosowania.

– To nie jest trudne, ale niezbędne, szczególnie dla osób początkujących. Dopiero w kolejnym kroku możemy pomyśleć o właściwym dla potrzeb wyborze mikroskopu, nauce uzyskiwania ostrości w zakresie obszaru zabiegowego, umiejętności rozlokowywania instrumentów oraz narzędzi w trakcie pracy czy orientacji w obrębie komory zęba pod powiększeniem – mówi dr Gołąbek.

Tego wszystkiego można nauczyć się w…2,5 godziny, podczas warsztatu „Podstawy pracy z użyciem mikroskopu”, który odbędzie się 20 września podczas 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przyniesienie ze sobą dwóch usuniętych zębów trzonowych z otwartą komorą.

Lek. dent. Hubert Gołąbek – absolwent Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz International Resident w ramach Continuing Education International Program in Endodontics na University of Pennsylvania. Doktorant w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W praktyce klinicznej zajmuje się endodoncją niechirurgiczną i chirurgiczną.

Czytaj także: Alfabet Huberta Gołąbka

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top