Edukacja

Obiektywnie o mikroskopach stomatologicznych

Warsztaty uczące technik pracy w powiększeniu, zazwyczaj oparte są o wykorzystanie produktów jednej marki. Oczywiście nic w tym złego, ale, gdyby tak mieć możliwość lepszego przygotowania się do zakupu pierwszego, własnego sprzętu?

Na nowatorski pomysł warsztatu z podstaw stomatologii mikroskopowej wpadł lek. dent. Hubert Gołąbek, ceniony specjalista z zakresu endodocji (szczególnie tej w powiększeniu), autor wielu kursów i szkoleń.

– Postanowiliśmy zmodyfikować warsztat zaplanowany w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, tak aby był on jeszcze bardziej praktyczny. Dzięki zaangażowaniu wielu firm produkujących lub dystrybuujących mikroskopy stomatologiczne, uczestnicy kursu będą mogli nie tylko zapoznać się z filozofią i podstawowymi umiejętnościami pracy, ale także poszukać sprzętu idealnego dla siebie. W połączeniu z wystawą CEDE i możliwością bezpośredniego kontaktu z handlowcami, to znakomita okazja na zrobienie pierwszego kroku w świecie stomatologii mikroskopowej – przekonuje lek. dent. Huber Gołąbek.

Autor zapewnia, że otoczy właściwą opieką każdego uczestnika i pomoże mu odkryć zalety różnych modeli mikroskopów.

– Na rynku jest wiele dobrych produktów. Tak naprawdę, o wyborze decydują odpowiednie właściwości np. głębia ostrości, uchwyty, varioskop, rodzaj toru wizyjnego, rodzaj światła mikroskopu i wiele innych. Dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę przed zakupem, jeszcze lepiej porównać kilka modeli i nie dać zaskoczyć się sprzedawcom – dodaje dr Gołąbek.

W projekcie weźmie udział sprzęt takich marek jak: Zumax, Zeiss, Leica, Kaps.

Czego w praktyce nauczą się uczestnicy warsztatu „Podstawy pracy z użyciem mikroskopu”, w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej?

Nie ma praktyki bez teorii. Aby zacząć praktyczną pracę z wykorzystaniem powiększenia należy zapoznać się z budową mikroskopu i zasadami jego pracy. Na początku warto – chociażby na slajdach i przykładach klinicznych – zobaczyć różnice w osiąganych wynikach pracy z użyciem mikroskopu i bez jego zastosowania.

– To nie jest trudne, ale niezbędne, szczególnie dla osób początkujących. Dopiero w kolejnym kroku możemy pomyśleć o właściwym dla potrzeb wyborze mikroskopu, nauce uzyskiwania ostrości w zakresie obszaru zabiegowego, umiejętności rozlokowywania instrumentów oraz narzędzi w trakcie pracy czy orientacji w obrębie komory zęba pod powiększeniem – mówi dr Gołąbek.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przyniesienie ze sobą dwóch usuniętych zębów trzonowych z otwartą komorą.

Lek. dent. Hubert Gołąbek – absolwent Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz International Resident w ramach Continuing Education International Program in Endodontics na University of Pennsylvania. Doktorant w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W praktyce klinicznej zajmuje się endodoncją niechirurgiczną i chirurgiczną.

Czytaj także: Alfabet Huberta Gołąbka

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top