Education

Naukowy Zawrót Głowy – znakomita nagroda dla laureata sesji

DENTALNARCO

Staż w wiodącej włoskiej klinice stomatologii estetycznej Dentalnarco Dental Clinic w Mediolanie, prowadzonej przez światowej sławy specjalistów Danilo Di Stefano oraz Gian Battista Greco będzie nagrodą dla laureata doktorskiej części sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”. Wydarzenie odbędzie się w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018 20-22 września). Partnerem sesji jest firma Acteon.

Sesja „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” to forum, na którym przedstawiane są najciekawsze prace naukowe studentów, doktorantów oraz habilitantów z ostatniego okresu. Wstęp na sesję jest bezpłatny – wykładów mogą wysłuchać również Ci, którzy do Poznania przyjeżdżają wyłącznie na wystawę. Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2017 r. i spotkała się z dużym uznaniem. Poziom prezentacji – co podkreślali jurorzy – był wysoki,. Nie uszło to uwadze przedstawicielom firm z sektora dentystycznego. Autora najlepszej prezentacji w części dla doktorantów w tym roku zdecydowała się nagrodzić firma Acteon.

– Z radością wspieramy takie projekty, ponieważ wierzymy, że młodzi naukowcy są istotnym ogniwem rozwoju polskiej stomatologii. Chcemy pracować z takimi ludźmi i pragniemy promować ich za granicą. Staż będzie okazją do nauki, zbierania doświadczeń od jednego z wybitnych praktyków, którzy współpracują z firmą Acteon. Z pewnością będzie to także czas zobaczenia wielu pięknych miejsc – podkreśla Krzysztof Powolny, Acteon General Menager zarządzający regionem Europy Środkowej i Wschodniej obejmującym Polskę oraz pozostałych 30 krajów regionu.
Czytaj także: Naukowy Zawrót Głowy – zobacz plan sesji

Laureat sesji doktorantów pojedzie do Mediolanu, gdzie uczyć będzie się fachu od prawdziwych mistrzów – Danilo Di Stefano oraz Gian Battista Greco. Ten drugi osobiście pogratuluje zwycięzcy ponieważ jest wykładowcą 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Warto dodać, że laurat sesji będzie mógł wygłosić prezentację w części głównej 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w 2019 r.

Podczas premierowej edycji sesji w 2017 r., w ramach doktorskiej części sesji prezentowano takie tematy jak: wpływ zębów, bezzębia oraz protez dentystycznych na słuch, ocena wypełnień kanałów korzeniowych w oparciu o metodę mikrotomografii komputerowej czy zastosowanie trójwymiarowych wydruków celulozowych dla potrzeb chirurgii szczękowej. Oprócz doktorantów prace prezentują także habilitanci oraz studenci.

– W naszym kraju powstają wartościowe prace naukowe i kliniczne z zakresu stomatologii. Podejmowane są coraz bardziej ambitne tematy praktycznie z wszystkich specjalności stomatologicznych. Dowodzi tego coraz większa liczba polskich publikacji w czasopismach zagranicznych z dodatnim współczynnikiem wpływu, dowodzi tego również sesja Naukowy Zawrót Głowy. W stomatologii najbardziej liczy się praktyczny i innowacyjny wymiar podejmowanych badań i nawet podczas NZG to widać. Szczególnie cieszy współpraca wielu młodych naukowców z podmiotami z przemysłu (np. laureat prezentacji doktoratów) i z kolegami z innych specjalności medycznych, do dostrzegałem w kilku prezentacjach habilitacji. W studentach jest bardzo dużo chęci i dobrej energii, która coraz lepiej jest ukierunkowana przez opiekunów prac, co przekłada się na coraz wyższy poziom prezentacji. To już naprawdę są dobre prezentacje, z porządną dokumentacją fotograficzną i co najważniejsze powiedziane z głowy bez czytania. Nowi habilitanci będą tworzyli przyszłość naukową polskiej stomatologii. Trzeba bardzo trzymać kciuki, aby to teraz oni w coraz większym stopniu organizowali i planowali wartościowe oraz innowacyjne badania naukowe – podkreśla prof. Tomasz Konopka, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, inicjator sesji.

– W pracy naukowej przychodzi moment powiedzenia sprawdzam i podzielenia się wynikami swoich badań z innymi naukowcami. Można wtedy spodziewać się zarówno słów pochwały jak i krytyki. Często właśnie celne, krytyczne pytania pozwalają spojrzeć na swoje badania z odpowiedniej perspektywy, tak aby móc w przyszłości sprawdzić, rozwinąć swoje badania o pewne pominięte zagadnienia. Dlatego, moim zdaniem, zawsze warto podzielić się wynikami swojej pracy przed publicznością, aby usłyszeć nowe, często inspirujące, pomysły – mówi dr n. med. Piotr Szymor, laureat sesji w 2017 r., który w tym roku prze szerokim audytorium zaprezentuje pracę pt. „Zastosowanie trójwymiarowych wydruków celulozowych dla potrzeb chirurgii szczękowej”

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top