Edukacja

„Naukowy zawrót głowy” – zaproszenie dla młodych naukowców

W sobotę 16 września organizatorzy zapraszają (WSTĘP WOLNY!) uczestników CEDE 2017 na sesje „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”, która ma być ma być hołdem dla autorów najciekawszych prac habilitacyjnych, doktorskich i studenckich z ostatnich lat. Poniżej prezentujemy list skieorwany do młodych naukowców, autorstwa prof. Tomasza Konopki, współautora koncepcji sesji,  członka Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Szanowni Studenci Stomatologii, Młodzi Naukowcy!

Serdecznie zapraszam do aktywnego udziału w sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”, która powinna być jednym z istotnych elementów pierwszej edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (14-16 września w Poznaniu), towarzyszącego Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2017. Szczególnie mocno zachęcam studentów stomatologii prezentujących już swoje pierwsze prace na ogólnopolskich konferencjach Studenckich Kół Naukowych do zgłaszania się do tej wyjątkowej sesji.

Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ma być promocją nowych twarzy polskiej stomatologii. Wierzymy, że będą to prezentacje nawiązujące do najlepszych osiągnięć habilitacyjnych oraz najlepsze prace doktorskie i zaprezentowane na konferencjach Studenckich Kół Naukowych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Pragniemy pokazać je społeczności stomatologicznej podczas unikalnego wydarzenia edukacyjnego, jakim będzie Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Chcemy je zaprezentować, nie tylko po to, aby dać satysfakcję ich autorom, ale również, aby jeszcze raz udowodnić, że nauka może – a w stomatologii nawet musi – iść ramię w ramię z praktyką i przemysłem.

Przez trzy wrześniowe dni, spojrzenie środowiska stomatologicznego będzie skierowane na Poznań. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich gościć będą wybitnych wykładowców z zakresu wszystkich specjalizacji stomatologicznych, a także najlepszych producentów i dystrybutorów produktów stomatologicznych z Polski i świata. Wszyscy z uwagą będą przyglądać się najciekawszym osiągnięciom polskiej stomatologicznej myśli naukowej.

Nie mam wątpliwości, że sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” nie może odbyć się bez udziału najmłodszych naukowców-studentów, którzy już na studiach mają skrystalizowane zainteresowania i chęć podzielenia się swoimi pierwszymi przemyśleniami klinicznymi. Wśród Was jest wiele osób, które w niedalekiej przyszłości będzie realizować ambitne tematy swoich prac doktorskich. Wśród Was jest również wielu autorów ciekawych i innowacyjnych prac. Dzielicie się nimi podczas wielu studenckich konferencji naukowych, zdobywacie uznanie kolegów i nagrody – to ważne. Dziś stajecie przed szansą na zaprezentowania ich na szerokim forum. Niech to wydarzenie utwierdzi Was, że warto podejmować trudne wyzwania.

Gorąco zapraszam autorów studenckich prac naukowych do zgłaszania ich na sesję „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”. Zrobić to można – a jakże – online, poprzez stronę internetową www.cede.pl od 1 kwietnia do 15 czerwca. Spośród zgłoszonych streszczeń komisja naukowa wybierze te, które ostatecznie zostaną zaprezentowane podczas tej sesji. Ich autorzy będą mogli uczestniczyć za darmo w całym Kongresie Unii Stomatologii Polskiej. Dodatkowo, autor najlepszej prezentacji, wygłoszonej podczas sesji zostanie wyróżniony nagrodą. Co niesłychanie ważne, wstęp na sesję „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”, zaplanowanej na 16 września (sobota) jest bezpłatny. Liczymy nie tylko na wiele zgłoszonych prac, ale także liczną obecność studentów stomatologii z całej Polski.

Do zobaczenia w Poznaniu. Życzę Wam już tylko naukowych zawrotów głowy!

Z pozdrowieniami

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
2 komentarze

  1. Pingback: Zobacz jak oszczędzić, a nawet zyskać na CEDE 2017

  2. Pingback: Naukowy Zawrót Głowy - zgłoś pracę na sesję doktorską!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top