Edukacja

Naukowy Zawrót Głowy – last call dla doktorów stomatologii

Naukowy Zawrót Głowy - last call dla doktorów stomatologii

Tylko do 30 maja br. organizatorzy Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września) czekają na zgłoszenia kolejnych autorów obronionych prac doktorskich ze wszystkich dziedzin stomatologii, którzy chcą podzielić się wiedzą podczas sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”. Studenci na zgłoszenie abstraktów mają dwa tygodnie dłużej. 

Sesja „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” to szansa dla młodych naukowców na zaprezentowanie osiągnięć w ramach edukacyjnego wydarzenia roku – Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Sesja składa się z trzech części: habilitacyjnej (komplet wykładowców), doktorskiej (deadline nadsyłania abstraktów – 30 maja) i studenckiej (deadline – 15 czerwca). Pomysłodawcą 20-minutowych prezentacji (+ 5 min. dyskusji) jest prof. Tomasz Konopka. Wstęp na wykłady zaplanowane na 16 września jest bezpłatny dla uczestników CEDE 2017.

Dlaczego warto?

– Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ma być promocją nowych twarzy polskiej stomatologii. Wierzymy, że będą to prezentacje nawiązujące do najlepszych osiągnięć habilitacyjnych oraz najlepsze prace doktorskie i zaprezentowane na konferencjach Studenckich Kół Naukowych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Pragniemy pokazać je społeczności stomatologicznej podczas unikalnego wydarzenia edukacyjnego, jakim będzie Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Chcemy je zaprezentować, nie tylko po to, aby dać satysfakcję ich autorom, ale również, aby jeszcze raz udowodnić, że nauka może – a w stomatologii nawet musi – iść ramię w ramię z praktyką i przemysłem – podkreśla prof. Tomasz Konopka, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej i współtwórca sesji „Naukowy Zawrót Głowy”.

Czytaj także: Autorzy najciekawszych habilitacji podzielą się wiedzą za darmo

Kto już się zgłosił?

Do tej pory jury przyjęło cztery zgłoszenia na doktorską część sesji. Dr Luiza Czerniawska-Kliman będzie mówiła o wykorzystaniu wskaźnika IPOTN do oceny potrzeb protetycznych, dr Piotr Szymor o zastosowaniu trójwymiarowych wydruków celulozowych w chirurgii szczękowej, dr Małgorzata Jaworska ocenie wypełnień kanałów mikrotomografią komputerową, a Sławomir Baliński o potencjalnym wpływie bezzębia i protez na słuch.

Sesja odbędzie się w sobotę, 16 września 2017 r. (pawilon 15 MTP).

Naukowy Zawrót Głowy – zanim zgłosisz pracę warto wiedzieć!

  • Zgłaszać można wyłącznie prace doktorskie obronione w 2015 i 2016 r.
  • Prace można przesyłać wyłącznie on-line, poprzez system rejestracyjny CEDE.
  • Streszczenie nie może przekroczyć 250 słów. Musi składać się z następujących sekcji: cel pracy, materiały i metody badawcze, rezultaty, wnioski.
  • Które streszczenia będą zaprezentowane podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w Poznaniu zadecyduje Komisja w terminie do 15 czerwca 2017 r.
  • Autorzy zakwalifikowanych do wygłoszenia prac otrzymają bezpłatne uczestnictwo w I Kongresie Unii Stomatologii Polskiej.
  • Szczegółowy program wystąpień zostanie wysłany do autorów zaakceptowanych prac do 25 czerwca 2017 r.
  • Autorzy najlepszych prac w swojej kategorii otrzymają nagrodę w postaci certyfikatu oraz możliwość wygłoszenia pełnej pracy na głównym forum w roku następnym.

Regulamin sesji znajduje się na www.cede.pl

ZAREJESTRUJ SIĘ
2 komentarze

  1. Pingback: Naukowy Zawrót Głowy - świetne nagrody Marrodent i Kwintesencji

  2. Pingback: Aleksandra Grabiec: warto zgłosić pracę na sesję Naukowy Zawrót Głowy

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top