Naukowy Zawrót Głowy

Naukowy zawrót głowy podczas CEDE 2017. Zgłoś pracę

„Naukowy Zawrót Głowy" – czekamy na autorów prac doktorskich i studenckich

Takiej propozycji dla autorów obronionych prac doktorskich i habilitacyjnych z różnych dziedzin stomatologii oraz studentów w Polsce jeszcze nie było. Organizatorzy Kongresu Unii Stomatologii Polskiej towarzyszącego 26. edycji CEDE (14-16 września 2017 r.), zapraszają do zgłaszania prac na sesję „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce“, która będzie przeglądem najważniejszych osiągnięć rodzimej stomatologii z ostatnich lat.

Już w ubiegłym roku Organizatorzy CEDE 2017 zapowiadali, że kolejna edycja wystawy będzie wyjątkowa, podkreślając dosadnie, że współczesne targi muszą ewoluować do wydarzenia ściśle łączącego świat biznesu ze światem nauki. Zaprezentowany niedawno zarys koncepcji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej nabiera wyraźnych barw. Jedna z zaplanowanych sesji – „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce“ ma być areną promującą najciekawsze osiągnięcia polskiej dentystyki. Co istotne, wstęp na sesję zaplanowaną na ostatni dzień CEDE 2017 (16 września, sobota) jest bezpłatny.

– Zapowiadaliśmy, że Kongres ma być docelowo platformą integracji polskiej stomatologii oraz inkubatorem naukowym. Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce“ to znakomita okazja do prezentacji autorskich badań na szerokim forum, również z udziałem praktyków. Dla wielu, prowadzone badania stają się sensem życia zawodowego. Bywa jednak, iż rzeczywistość niewystarczająco nagradza trud włożony w przygotowanie pracy, a o wynikach – tak skrupulatnie opracowywanych w każdej wolnej chwili – zapomina się tuż po obronie. Polska stomatologia nie może sobie pozwolić na stratę ciekawych badań, chcemy pokazać i wyróżnić autorów najlepszych prac, również studentów – wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Organizatorzy nie mają wątpliwości, że pośród zgłoszonych prac znajdą się również takie, którymi zainteresują się firmy z sektora stomatologicznego.

– Celem sesji jest przybliżenie aktualnych osiągnięć polskiej nauki nie tylko i wyłącznie praktykom, ale także przemysłowi. Mamy nadzieję, że część prac warto będzie przełożyć na projekty produkcyjne. Nie zapominajmy, że CEDE to wydarzenie międzynarodowe, więc prezentowane prace mają szanse być docenione również zagranicą. Kongres FDI, który pokazał światu jak świetnie rozwija się polska stomatologia, to nie tylko jednorazowy sukces, to zobowiązanie do dalszej pracy. Gorąco zachęcam do zgłaszania prac i przede wszystkim uczestnictwa w sesji. To nic nie kosztuje, a korzyści mogą być bezcenne – podkreśla prof. Tomasz Konopka, współautor koncepcji sesji, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Sesja będzie składała się z trzech części. Jedna z nich skierowana jest do studentów stomatologii, których prace zostały wyróżnione podczas ostatnich konferencji organizowanych przez koła naukowe lub są w trakcie przygotowania.

– Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 kwietnia do 15 czerwca. O tym, które prace zostaną zaprezentowane podczas Kongresu zdecyduje Rada Naukowa. Wybitni eksperci zdecydują również o wyłonieniu najlepszej pracy, która zostanie nagrodzona. Wszyscy autorzy zakwalifikowanych prac otrzymają bezpłatne uczestnictwo w Kongresie – tłumaczy Aleksandra Grabiec (PTSS Łódź), koordynatorka sesji dla studentów.

Już od 10 lutego prace mogą natomiast zgłaszać doktoranci. W konkury staną autorzy prac ze wszystkich dziedzin stomatologii obronionych w latach 2015-2016. Ci, którzy przekonają Radę Naukową, w Poznaniu będą mieli 20 minut, aby swoimi obserwacjami zainteresować uczestników sesji. Najlepsi otrzymają nagrodę w postaci certyfikatu oraz możliwości wygłoszenia pełnej pracy na głównym forum w roku następnym.

Ciekawych prezentacji można spodziewać się również w sesji przeznaczonej dla habilitantów. Ze względu na stosunkowo niewielką liczbę prac obronionych w ostatnich latach Rada Naukowa Kongresu przeprowadziła już ich wstępną selekcję. Szczegółowy regulamin zgłaszania prac znajduje się tutaj.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top