Gwiazdy CEDE

Maxcem Elite Chroma (KaVo Polska)

Maxcem Elite Chroma (KaVo Polska)

KATEGORIA: MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE

Opis produktu

Maxcem Elite Chroma jest unikalnym, samoadhezyjnym cementem kompozytowym, posiadającym wskaźnik chromatyczny, informujący o optymalnym czasie usuwania jego nadmiarów. Po wyciśnięciu ze strzykawki cement posiada kolor różowy, który zanika, gdy materiał osiągnie fazę żelu, wskazując idealny czas usunięcia nadmiarów. Czynność ta, wykonana w odpowiednim momencie, ułatwia oczyszczenie i wspomaga zapobieganie powikłaniom pozabiegowym, związanym z obecnością pozostałości materiału.

Maxcem Elite Chroma jest widoczny na zdjęciach rtg i może być używany w opcji samoutwardzania lub utwardzania światłem. Produkt dostępny jest w samomieszającej strzykawce, z jednorazowymi końcówkami oraz z opcjonalnymi końcówkami aplikacyjnymi. Maxcem Elite Chroma stosuje się do cementowania wszystkich uzupełnień protetycznych, w tym ceramicznych, kompozytowych i metalowych wkładów koronowych/nakładów, koron, mostów, wkładów koronowo-korzeniowych i licówek.

Uzasadnienie

Maxcem Elite Chroma jest jedynym cementem protetycznym, który – dzięki innowacyjnemu wskaźnikowi chromatycznemu – informuje, że nastąpił odpowiedni moment na usunięcie nadmiarów materiału, co znacznie ułatwia i przyspiesza wykonanie zabiegu oraz zwiększa jego bezpieczeństwo. Właściwości cementu umożliwiają jego stosowanie ze wszystkimi typami substratów protetycznych i przy wszystkich wskazaniach.

Producent: Kerr Corporation

Kraj: Stany Zjednoczone

Waga i wymiary produktu: 5 g

Wystawca:
KaVo Polska Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa, Polska

Organizator konkursu Gwiazdy CEDE nie ponosi odpowiedzialności za treść opisów produktów oraz wybór kategorii dla produktu dokonaną przez Zgłaszającego/Wystawcę. Autorem praw autorskich do multimediów są Zgłaszający.
Zagłosuj
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top