Edukacja

Kongres: Magdalena Pawelczyk-Madalińska o leczeniu chorób błon śluzowych

Lek. stom. Magdalena Pawelczyk-Madalińska, specjalista periodontolog, zaprasza na wykład pt. „Choroby błon śluzowych – dostępne metody leczenia – ryzyko nowotworowe, który odbędzie się w ramach sesji periodontologicznej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września w Poznaniu).

– Podczas wykładu omówię najczęściej spotykane choroby, których objawy obserwowane są na błonie śluzowej jamy ustnej. Przedstawię aktualne metody diagnostyczne i stosowane metody leczenia oraz leki. W dalszej części wykładu omówię postępowanie z pacjentem nie reagującym na podstawowe leczenie i przybliżę algorytm postępowania w różnych grupach ryzyka raka jamy ustnej – zapowiada wykład Magdalena Pawelczyk-Madalińska.

Lek. stom. Magdalena Pawelczyk-Madalińska posiada specjalizację z zakresu periodontologii (1999 r.), stomatologii ogólnej (1994 r.), ukończyła  Curriculum Implantologiczne (2004 r.) Jest autorką licznych prac naukowych, publikacji w specjalistycznych czasopismach stomatologicznych, szkoleń podyplomowych dla lekarzy stomatologów prowadzonych w kraju i za granicą. Czynnie bierze udział w wielu konferencjach i kursach naukowych. Aktywny członek International Academy of Periodontology, Polskiego towarzystwa Periodontologii, członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE. Od 1997 r. prowadzi Centrum Stomatologii i Periodontologii FAN-DENT w Gdańsku. Współpracuje z Fundacją ,, Z uśmiechem przez życie” propagującą zdrowy tryb życia i profilaktykę przeciwnowotworową.

Szczególnie pasjonuje się możliwościami leczenia chorób przyzębia i błon śluzowych oraz związkami pomiędzy periodontologią a medycyną ogólną.

CEDE to najważniejsza wystawa stomatologiczna w Centralnej i Wschodniej Europie. Każdego roku w Poznaniu prezentuje swoją ofertę kilkaset firm z całego świata. CEDE odwiedza kilkanaście tysięcy osób.

W 2017 r. CEDE będzie towarzyszył Kongres Unii Stomatologii Polskiej. W prace nad przygotowaniem programu naukowego Kongresu zaangażowali się wybitni przedstawiciele najważniejszych dziedzin stomatologii oraz nauk pokrewnych. Przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu jest prof. Marzena Dominiak.

 

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top