Licówka licówce nierówna. Dlaczego?
Edukacja

Licówka licówce nierówna. Dlaczego?

– Wybór określonego rodzaju materiału w celu wykonania licówki wymaga dokładnego rozważenia jego potencjalnych zalet i wad, a także właściwości fizyko – chemicznych i uzależnionego od nich końcowego efektu estetycznego – przekonuje dr hab. n. med. Mariusz Pryliński, kierownik Kliniki Protetyki i Technologii Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykładowca 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019).

Dylemat związany z wyborem właściwego materiału służącego do wykonawstwa estetycznych oraz trwałych pod względem klinicznym licówek zna wielu. Jak podkreśla doc. Mariusz Pryliński (na zdjęciu), to naturalne.

Licówka licówce nierówna– W wielu przypadkach informacje dostarczane przez producentów nie zawierają dokładnego składu chemicznego i właściwości fizycznych, a zwłaszcza wyników badań długookresowych, które są najbardziej wiarygodną metodą oceny oferowanych materiałów – zwraca uwagę kierownik Kliniki Protetyki i Technologii Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wspominane już dylematy zachęciły organizatorów 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019) do przygotowania wykładu prezentującego nowoczesne materiały ceramiczne, kompozytowe i hybrydowe oraz technologie ich przetwarzania, które umożliwiają uzyskanie trwałych i zadawalających pod względem estetycznym licówek. Prezentacja pozwoli rozwiązać najczęściej występujące wątpliwości związane z wyborem właściwego materiału.

Czytaj także: 

Ruch „antyendodontyczny” – co na to socjologia?

PRF w stomatologii

Onkologia, cukrzyca, choroby nerek na horyzoncie stomatologa

Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym – będą wytyczne

Dr hab. n. med. Mariusz Pryliński

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie w 1975 roku uzyskał dyplom lekarza stomatologa z wyróżnieniem. W tym samym roku rozpoczął pracę w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej, gdzie w 1984 r., zdobył stopień doktora nauk medycznych. Jest specjalistą stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej. W roku 1998 odbył staż naukowy w Brown University, Providence RI, USA, a w roku 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Dr hab. Mariusz Pryliński jest autorem ponad 170 publikacji naukowych oraz 5 opracowań podręcznikowych dla studentów, lekarzy i techników dentystycznych. Jest członkiem PTS, European Prosthodontics Association oraz wice-przewodniczącym Sekcji Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej. W roku 2009 otrzymał od Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju nauk medycznych. Obecnie jest kierownikiem Kliniki Protetyki i Technologii Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES Licówka licówce nierówna. Dlaczego?
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top