Wystawa

„Lato na Targach” z CEDE

„Lato na Targach” z CEDE

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa projekt „Lato na Targach”, którego inicjatorem jest miasto. Wśród uczestników projektu są organizatorzy CEDE 2018.

Tegoroczna edycja „Lata na Targach” odbywa się pod hasłem „Lato zdrowe międzypokoleniowe”. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców Poznania i okolic. W ramach akcji, kilkudziesięciu uczestników m.in.: placówki medyczne, rehabilitanci, centra profilaktyki, stowarzyszenia i fundacje, prowadzą bezpłatne badania lekarskie oraz specjalistyczne konsultacje i porady. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się także akcje promujące zdrowie i bezpieczeństwo, warsztaty prozdrowotne i rekreacyjne. Wstęp jest bezpłatny.

Baner Lato na Targach

W sierpniu, do wystawców letniego projektu dołączyli również organizatorzy CEDE 2018.

– To ciekawa, wartościowa inicjatywa, która z pewnością pomaga rozwijać lokalną świadomość prozdrowotną. Nasze aktywności skierowane są przede wszystkim na promocję badań przesiewowych w kierunku nowotworów jamy ustnej, które będziemy realizować przez trzy dni wystawy. Goście odwiedzający nasze stoisko będą mogli zapisać się na badania, otrzymają również materiały informacyjno-edukacyjne poświęcone diagnostyce onkologicznej – mówi Ewa Mastalerz z firmy Exactus.

Czytaj także: Bezpłatne badania dla Poznaniaków podczas CEDE

Przypomnijmy, w tym roku po raz pierwszy CEDE otwiera się na mieszkańców Poznania, a to wszystko z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, którego data w tym roku zbiega się z wystawą.

Punkt, w którym przez trzy dni przeprowadzane będą bezpłatne badania skriningowe w kierunku nowotworów jamy ustnej, zostanie zlokalizowany w centralnym miejscu pasażu, pomiędzy pawilonami MTP. Diagnostyką zajmą się przeszkoleni wolontariusze – członkowie poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (rekrutacją zajmuje się Kaja Dolatowska), pod okiem doświadczonych lekarzy. Fakt ten ma podkreślić nieskomplikowany charakter skriningu.

Projekt „Otwórz usta. Powiedz rakowi NIE” realizowany jest dzięki współpracy organizatorów CEDE, Fundacji „Z uśmiechem przez życie” oraz Urzędu Miasta w Poznaniu.

MTP

ZAREJESTRUJ SIĘ NA CEDE
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top