Edukacja

Kongres: Zbigniew Bartosiewicz, o tym jak dbać o kręgosłup

Do grona prelegentów Kongresu Unii Stomatologii Polskiej dołączył Zygmunt Bartosiewicz, magister fizjoterapii, licencjonowany terapeuta manualny, trener personalny, wykładowca akademicki oraz założyciel Kliniki Fizjoterapii. Uczestników Kongresu nauczy jak 

Bartosiewicz w trakcie szkolenia „Zdrowym być – fizjoterapia lekarzy dentystów” wskaże najczęściej popełniane przez stomatologów błędy podczas pracy angażującej kręgosłup.

Szkolenie zawierać będzie dokładny opis najczęściej popełnianych błędów podczas pracy angażującej kręgosłup. Zostanie pokazane jakie będą tego konsekwencje zdrowotne w przyszłości (np. zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, zmiany zwyrodnieniowe czy dyskopatia kręgosłupa). Następnie prowadzący omówi sposób w jaki poprawnie siedzieć. I nie będzie to tylko opis w stylu „siedź prosto”. Mówca, który jest praktykiem w zakresie fizjoterapii i terapii manualnej pokaże jak każdy z uczestników powinien ustawić swój kręgosłup w przestrzeni zależnie od swoich uwarunkowań budowy ciała. Zostaną także pokazane bardzo proste lecz niezwykle skuteczne ćwiczenia, które pomogą nam zmniejszyć ból. Co ważne są one możliwe do wykonania w pracy np. na krześle.

Zygmunt Bartosiewicz: magister fizjoterapii, licencjonowany terapeuta manualny, trener personalny oraz wykładowca akademicki. Założyciel Kliniki Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia. Niezwłocznie po obronie pracy magisterskiej podjął pracę na uczelni jako nauczyciel akademicki na Wydziale Rehabilitacji. Obecnie jest w trakcie szkolenia OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Szkolenie OMT jest najwyższym stopniem wykształcenia, możliwym do zdobycia w terapii manualnej  na świecie – w Polsce, jak do tej pory jest  około 30 certyfikowanych terapeutów tej metody leczenia. Certyfikowany terapeuta (międzynarodowy egzamin) z Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept oraz Medycznego Treningu Terapeutycznego. Autor wielu badań i publikacji naukowych z zakresu profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, jak i ergonomii pracy nastawionej na idealny dobór ustawienia kręgosłupa w otaczającej nas przestrzeni.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top