Edukacja

Kongres Unii Stomatologii Polskiej – kim byli uczestnicy?

Do 4 czerwca 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej taniej

W ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018) odbyło się 119 wykładów, 23 warsztaty i 7 paneli dyskusyjnych prowadzonych przez 126 ekspertów. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział 1126 uczestników.

Blisko 60 proc. uczestników Kongresu stanowili lekarze stomatolodzy. 39 proc. z nich to lekarze ogólnie praktykujący. Prawie 13 proc. ukończyło specjalizację ze stomatologii zachowawczej, 12,39 proc. z protetyki stomatologicznej, a 9,51 ze stomatologii dziecięcej. Nie zabrakło również chirurgów (9,22 proc.), periodontologów (7,78 proc.), endodontów (6,92 proc.) czy chirurgów szczękowo-twarzowych (1,44 proc.).

2. KONGRES UNII STOMATOLOGII POLSKIEJ – FOTOREPORTAŻ

31,6 proc. uczestników Kongresu to higienistki i asystentki, które skorzystały z oferty III Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek. 4,2 proc. to stażyści, a 3 proc. to studenci stomatologii.

Warto zaznaczyć, że blisko 64 proc. wejść na kongres to bilety trzydniowe. Najwięcej uczestników pojawiło się w piątek – 42,9 proc.

Uczestnikami 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej byli obcokrajowcy z 10 państw, głównie z: Niemiec, Włoch, Litwy, Izraela, Hiszpanii oraz Ukrainy.

– Liczba uczestników Kongresu jest dowodem na to, że dobrze dobraliśmy tematykę. Spodziewaliśmy się, że z oferty skorzystają przede wszystkim lekarze ogólnie praktykujący, bez specjalizacji – i tak było. Wielu z nich oczekuje wsparcia w postaci wiarygodnych algorytmów leczenia, przeprowadzenia krok po kroku przez konkretne procedury, nie tylko w zakresie medycznym, ale także prawnym. Wierzę, że udało nam się im pomóc. Cieszy liczba pytań zadawanych prelegentom oraz każda interakcja po wykładzie, dzięki nim wiemy w którym kierunku rozwijać projekt – komentuje prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Czytaj także: 

CEDE 2018 – powiew świeżości

CEDE 2018 – kim byli uczestnicy?

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top