Edukacja

Kongres Unii Stomatologii Polskiej będzie jeszcze większy

Kongres Unii Stomatologii Polskiej będzie jeszcze większy

– Kongres Unii Stomatologii Polskiej może być jeszcze lepszy. Zachęcam do współtworzenia wydarzenia w kolejnych latach. Dobre pomysły, cenne uwagi, słowa wsparcia, z pewnością pozwolą budować prestiż wydarzenia, tak aby dla członków stomatologicznej społeczności był znaczącym edukacyjnym drogowskazem w codziennym rozwoju – powiedziała prof. Marzena Dominiak, podczas spotkania organizacyjnego poświęconego organizacji 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Spotkanie organizacyjne w pełni poświęcone przygotowaniom do drugiej edycji Kongresu odbyło się w 15 września w Poznaniu. Udział wzięli w nim przedstawiciele towarzystw naukowych oraz organizacji lekarsko-dentystycznych, które tworzyły program 1. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (PTSD, PTP, PTS, PTTO, PLTR, NRL, BAD) oraz szefowie lub delegaci innych towarzystw, zainteresowanych współpracą w 2018 r.

Czytaj także:

CEDE 2017: powiew zmian (podsumowanie)

Ewa Mastlarz: po CEDE 2017 priorytety pozostają te same

CEDE 2017 w liczbach

Zobacz TOP 10 Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

– W myśl integracji naukowej oraz integracji nauki z biznesem, która przyświeca nam od kilkunastu miesięcy otwieramy się na szeroką współpracę ze wszystkimi środowiskami stomatologicznymi. Chcemy, aby Kongres Unii Stomatologii Polskiej był siłą napędową polskiej edukacji dentystycznej, ale równocześnie pozwalał na autonomiczny rozwój i realizację celów poszczególnych partnerów. Tutaj, w towarzystwie wystawy produktów stomatologicznych, to najlepsze możliwe warunki do realizacji takiego projektu – podkreślała prof. Marzena Dominiak.

Przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu podkreśliła, że premierowa edycja Kongresu, a szczególnie program edukacyjny wydarzenia, to efekt kilkumiesięcznego dialogu przedstawicieli świata nauki, praktyki oraz biznesu.

– Wspominana już integracja doprowadziła do wskazania tematów istotnych dla rozwoju polskiej stomatologii, a przede wszystkim praktycznych dla całego środowiska stomatologicznego: lekarzy dentystów, techników dentystycznych, asystentek, higienistek, studentów oraz uczniów – mówiła.

W prace nad przygotowaniem programu Kongresu zaangażowali się przedstawiciele ważnych towarzystw i organizacji: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Naczelnej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych oraz Fundacji Be Active Dentist. Wszystkie w ramach Kongresu przeprowadziły własne sesje. BAD był partnerem merytorycznym kursów teoretyczno-praktycznych prowadzonych na kadawerach.

– Ich wiedza, doświadczenie i zapał, przy wsparciu członków Rady Naukowej, przyjaciół CEDE oraz wielu osób, którym leży na sercu polska stomatologia, zaowocowały przygotowaniem wszechstronnego, interdyscyplinarnego i gwarantującego wysoki poziom programu, w formule, która umożliwia zdobywanie wiedzy, jej utrwalanie, ale i konfrontowanie tej wiedzy z możliwościami oferowanymi przez polski rynek produktów stomatologicznych – mówiła prof. Dominiak.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że polskiej stomatologii potrzeba wydarzenia edukacyjnego, które stanowiłoby przewodnik po aktualnych wytycznych i łączyłoby świat biznesu z nauką oraz praktykami. Prof. Marzena Dominiak oraz uczestnicząca w spotkaniu Ewa Mastalerz z firmy Exactus, wskazały, że wizji CEDE w kolejnych latach jest najbliższej do wystaw i kongresów organizowanych przez ADF, czyli Francuskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Na najbliższe tygodnie zaplanowano szczegółowe rozmowy z przedstawicielami towarzystw i organizacji, które chcą tworzyć Kongres w kolejnych latach. Pod koniec poznamy pełną listę organizatorów 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Już wiadomo, że odbędzie się w dniach 13-15 września 2018 r.

Na tegoroczny Kongres Unii Stomatologii Polskiej  składały się sesje poświęcone najważniejszym dziedzinom stomatologii (w tym autonomiczne sesje towarzystw i organizacji), dyskusje na tematy ważkie i kontrowersyjne (fluor, antybiotykoterapia, regeneracja kości), kursy kadawerowe, warsztaty, sympozja firm, sesje młodych naukowców czy część poświęcona zarządzaniu oraz marketingowi. W sumie były to trzy dni intensywnej nauki pod okiem ponad 100 wybitnych prelegentów z Polski i zagranicy.

 

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top