Edukacja

Kongres Unii Stomatologii Polskiej – 5 najważniejszych faktów

Jak już powszechnie wiadomo, najbliższej edycji CEDE (14-16 września) będzie towarzyszył Kongres Unii Stomatologii Polskiej. W pawilonie 15, tuż obok tzw. „czteropaku”, w którym prezentować będą się wystawcy z Polski i zagranicy, przez trzy dni, spotykać będą się Ci, którzy łakną wiedzy o najnowszych trendach w stomatologii. Oto 5 najważniejszych faktów dotyczących Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

  1. Integracja naukowa to nie mit

Sceptycy zawsze mogą rzucić: „kongres jak kongres”, ale w przypadku Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, sformułowanie takiej opinii, bez zrozumienia idei wydarzenia jest najzwyczajniej nie fair. Nazwa kongresu była przedmiotem burzliwych dyskusji członków Rady Naukowej. Eksperci nie mieli zamiaru powoływać do życia nowej organizacji, ale „unia stomatologii polskiej” obrazuje dokładnie to, do czego zmierza ich współpraca, przede wszystkim w wymiarze naukowym. Nieformalną unię na potrzeby Kongresu stworzyły takie towarzystwa i organizacje jak: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Lekarska, Polskie Towarzystwo Periodontologiczne, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej oraz Be Active Dentist. Kongres wspierają także Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych czy Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych. Co najważniejsze, docelowo (w kolejnych latach) lista organizacji tworzących Kongres ma być o wiele dłuższa. Wszystko po to, aby wiedza, doświadczenie i kontakty członków poszczególnych towarzystw i organizacji pozwoliły na stworzenie programu naukowego na miarę najlepszego kongresu stomatologicznego w Polsce.

Integracja naukowa, czyli nowe spojrzenie na edukację stomatologiczną według CEDE

Integracja naukowa, czyli nowe spojrzenie na edukację stomatologiczną według CEDE

  1. Ludzie, którym się chce

Nikt nie ma wątpliwości, że prof. Marzena Dominiak (przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu) jest znakomitym praktykiem w zakresie implantologii i chirurgii. W ostatnich latach wrocławianka dała się także poznać jako osoba wyjątkowo pracowita i koncyliacyjna. Dzięki m.in. tym cechom, do współpracy przy Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, udało się jej pozyskać fantastycznych ludzi. Prof. Tomasz Konopka (wymyślił sesję „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”) doskonale wie co nowego w periodontologii, dodatkowo sam mówi o niej tak, że sala pęka w szwach. Prof. Ingrid Kalinowska-Różyło od lat z powodzeniem uczy stomatologów nowoczesnej diagnostyki, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk wyznacza kierunki polskiej stomatologii dziecięcej, dr Maciej Żarow to bodajże najbardziej rozpoznawalny polski specjalista na świecie, a to tylko kilka z nazwisk członków Rady Naukowej. Każdy z nich dołożył cegiełkę do ostatecznej wersji programu naukowego Kongresu, wskazując istotne tematy do podjęcia oraz pośrednicząc w kontaktach z wykładowcami, którzy zrobią to najlepiej.

Prof. Marzena Dominiak podczas FDI 2016 Poznań

Prof. Marzena Dominiak podczas FDI 2016 Poznań

  1. Program naukowy, czyli sztuka wyboru

Lada dzień (dosłownie, program ogłoszony będzie w tym tygodniu) wszyscy będą mogli zapoznać się z efektem wielomiesięcznych prac ludzi, o których wspominaliśmy wyżej. Tzw. grid może przysporzyć o zawrót głowy. Szczególną uwagę zwraca szeroki zakres tematyczny wydarzenia (radiologia, stomatologia estetyczna, chirurgia endodoncja, periodontologia, stomatologia zachowawcza, implantologia, protetyka, stomatologia dziecięca, okluzja, stomatologia laserowa, technika ortodontyczna, materiałoznawstwo, sesja Wokół gabinetu, sesja NIL, sympozjum Pierre Fabre, HOT TOPIC), programu nie można streścić w kilku zdaniach. Z pewnością każdy znajdzie w nim wiele powodów, aby do Poznania przyjechać na trzy dni, ale organizatorzy umożliwiają także jednodniową rejestrację.

Kongres Unii Stomatologii Polskiej odbędzie się w ramach CEDE 2017

Kongres Unii Stomatologii Polskiej odbędzie się w ramach CEDE 2017

  1. Ile kosztuje wiedza?

990 złotych za nielimitowany udział w wykładach (pakiet 3-dniowy), lub 450 złotych za udział w wykładach podczas jednego dnia. To cena dla lekarzy dentystów. Technicy (oraz uczniowie), asystentki i higienistki za udział w Kongresie zapłacą 200 zł, a stażyści i studenci – 300 zł. Wejście na wystawę jest tradycyjnie bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji. Co istotne, bezpłatny jest także udział w sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”. Podczas sesji, w formie 20 minutowych prezentacji zostaną przedstawione najlepsze prace habilitacyjne, doktorskie i studenckie z ostatnich lat. Sesję zaplanowano na sobotę, 16 września. W ramach opłaty kongresowej uczestnicy otrzymują: materiały kongresowe, kawę, herbatę w przerwach pomiędzy wykładami, a także bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej ZTM w dniach 14-16 września 2017. Za udział w Kongresie przewidziano punkty edukacyjne.

  1. Ramię w ramię z biznesem, nie przeciwko niemu

Kongres Unii Stomatologii Polskiej absolutnie nie jest wydarzaniem konkurencyjnym dla wystawy. Wręcz przeciwnie, będzie próbą udowodnienia, że nauka, praktyka i biznes naturalnie się uzupełniają. W takiej formule organizowane są największe wydarzenia dentystyczne na świecie m.in. w Paryżu, Nowym Jorku czy Mediolanie. CEDE ma być wydarzeniem, na które przyjeżdżają świadomi swoich potrzeb: dentysta, technik, asystentka czy higienistka, potrzeb nie tylko czystko zakupowych, ale przede wszystkim edukacyjnych. Wszyscy będą zadowoleni, jeżeli uczestnicy, to o czym usłyszą na wy­kładach, będą chwilę później mogli zobaczyć na stoiskach wystawców.

Kongres Unii Stomatologii Polskiej – program (wkrótce), nazwiska wykładowców znajdują się na www.cede.pl

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top