Edukacja

Kongres rośnie w siłę

Kongres rośnie w siłę

Kongres Unii Stomatologii Polskiej różni się od imprez edukacyjnych towarzyszących wystawom branżowym, przede wszystkim tym, że hołduje idei integracji naukowej, a jego program to efekt współpracy najważniejszych towarzystw naukowych w kraju i niezrzeszonych, cenionych, lubianych specjalistów.

Drugą edycję Kongresu współtworzą: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Polskie Towarzystwo Endodontyczne (po raz pierwszy), Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (po raz pierwszy), Naczelna Izba Lekarska oraz Be Active Dentist. W programie znajdą się również: sesja „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, Zjazd Higienistek i Asystentek, sesja stomatologów wojskowych i sesja z udziałem ekspertów FDI.

Nowością będzie program bezpłatnych szkoleń firmowych. Sesje satelitarne potwierdziły: Pierre Fabre („Periimplantitis – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”) oraz Chema-Elektromet („Leczenie zębów z przewlekłym zapaleniem tkanek około wierzchołkowych”).

Nad poziomem merytorycznym wszystkich składowych Kongresu czuwa prof. Marzena Dominiak, nowy Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, osoba, która w ostatnich latach zdobyła uznanie najważniejszych gremiów naukowych na świecie. W 1. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej wzięło udział 1 300 osób.

Premierowa edycja Kongresu pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych projektem, będąc przekonanym, że CEDE jest właściwym miejscem na integrację nauki z biznesem. To już więcej niż wystawa. Dzięki „silnej drużynie” możemy tworzyć merytorycznie atrakcyjny program dla lekarzy ogólnie praktykujących, specjalistów czy asystentek i higienistek. W ostatnich latach poszczególne dziedziny stomatologii rozwinęły się fantastycznie. Nie możemy jednak myśleć o stomatologii wyłącznie jako o pościgu za idealnym drukiem 3D czy polem do popisu dla implantoprotetyków, zapominając o: profilaktyce, opiece stomatologicznej nad kobietami w ciąży, podstawowych badaniach przyzębia czy antybiotykoterapii. To jest stomatologia, która powinna być uprawiana na możliwie najwyższym poziomie.

Prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej, Prezydent PTS

Kongres Unii Stomatologii Polskiej – tematy warte uwagi

  • Dylematy współczesnej implantologii.
  • Wszystko o stawie skroniowo-żuchwowym.
  • Leczymy mleczaki.
  • Nie bójmy się ciężarnej.
  • Czynniki wzrostu w stomatologii.
  • Nowe technologie a standardy postępowania w endo.
  • Onkologia stomatologiczna.
  • Starzejące się społeczeństwo – wyzwania dla stomatologii.
  • Choroby błony śluzowej – panel dyskusyjny.

Zobacz więcej

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top