Edukacja

Kongres: Jacek Matys o zastosowaniu laserów w leczeniu stomatologicznym

Kongres Unii Stomatologii Polskiej nie mógłby odbyć się bez sesji laserowej. W Poznaniu o zastosowaniu tych urządzeń w gabinecie stomatologicznym opowie znakomity praktyk w tej dziedzinie – lek. stom. Jacek Matys.

Podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej Jacek Matys omówi charakterystykę pracy laserów stosowanych w stomatologii w zabiegach na tkankach miękkich i twardych (zęby, kości).

– Przedstawione zostaną różnice w efekcie działania laserów o różnych długościach fal w zabiegach chirurgicznych, periodontologii, leczeniu zachowawczym i endodontycznym – zapowiada Jacek Matys.

Czytaj także: 2. Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej

Jacek Matys (DDS, FICOI) ukończył Wydział Stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 2007 roku. Od 2010 roku jest członkiem towarzystw implantologicznych: PSI, DGOI, ICOI.  W 2015 roku uzyskał II stopień umiejętności implantologicznej ICOI. Od grudnia 2015 prowadzi studia doktoranckie na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym, od 2017 roku studia podyplomowe z zakresu zastosowania laserów w jamie ustnej na Wydziale Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Sapienza w Rzymie. Wykładowca na Kongresie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz Kongresie FDI. Opublikował kilkadziesiąt artykułów na temat stomatologii laserowej w prasie polskiej i zagranicznej.

CEDE to najważniejsza wystawa stomatologiczna w Centralnej i Wschodniej Europie. Każdego roku w Poznaniu prezentuje swoją ofertę kilkaset firm z całego świata. CEDE odwiedza kilkanaście tysięcy osób.

W 2017 r. CEDE będzie towarzyszył Kongres Unii Stomatologii Polskiej. W prace nad przygotowaniem programu naukowego Kongresu zaangażowali się wybitni przedstawiciele najważniejszych dziedzin stomatologii oraz nauk pokrewnych. Przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu jest prof. Marzena Dominiak.

Komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Maciej Michalak o nieablacyjnej depigmentacji dziąsła niebieskim laserem

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top