Nauka

Integracja naukowa według prof. Doroty Olczak-Kowalczyk

Victoria stomatologii dziecięcej na CEDE 2017

– W integracji naukowej widzę przede wszystkim okazję do wypracowania wspólnych dla środowiska stanowisk, zwłaszcza dotyczących dyskusyjnych zagadnień stomatologicznych. To także właściwa platforma do podejmowania międzyośrodkowych i międzydyscyplinarnych badań naukowych – uważa prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

W idei Kongresu dostrzegam także szansę na integrację środowiska naukowego z klinicznym. Bardzo ważne wydaje się promowanie wystąpień uwzględniających aspekt praktyczny nauki i podkreślanie praktycznego zastosowania wyników badań naukowych.

Współczesna stomatologia powinna opierać się przede wszystkim o dowody naukowe. Niestety w środowisku lekarzy dentystów nadal są spotykane i niestety rozpowszechniane wśród pacjentów poglądy sprzeczne ze współczesną wiedzą. Pojawiają się między innymi niezbyt rzetelne przekazy dotyczące zasad stosowania profilaktyki fluorkowej i znaczenia właściwego odżywiania w zapobieganiu próchnicy zębów, również w odniesieniu do przedłużonego karmienia piersią. Kongres będzie doskonałą okazją do dyskusji na takie tematy i mam nadzieję, że miejscem przyjęcia wspólnych stanowisk dla całego środowiska stomatologicznego. Jestem przekonana, że sesja dotycząca stomatologii dziecięcej będzie ciekawa nie tylko dla stomatologów dziecięcych.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Ankieta: co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top