Nauka

Integracja naukowa według prof. Doroty Olczak-Kowalczyk

Victoria stomatologii dziecięcej na CEDE 2017

– W integracji naukowej widzę przede wszystkim okazję do wypracowania wspólnych dla środowiska stanowisk, zwłaszcza dotyczących dyskusyjnych zagadnień stomatologicznych. To także właściwa platforma do podejmowania międzyośrodkowych i międzydyscyplinarnych badań naukowych – uważa prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

W idei Kongresu dostrzegam także szansę na integrację środowiska naukowego z klinicznym. Bardzo ważne wydaje się promowanie wystąpień uwzględniających aspekt praktyczny nauki i podkreślanie praktycznego zastosowania wyników badań naukowych.

Współczesna stomatologia powinna opierać się przede wszystkim o dowody naukowe. Niestety w środowisku lekarzy dentystów nadal są spotykane i niestety rozpowszechniane wśród pacjentów poglądy sprzeczne ze współczesną wiedzą. Pojawiają się między innymi niezbyt rzetelne przekazy dotyczące zasad stosowania profilaktyki fluorkowej i znaczenia właściwego odżywiania w zapobieganiu próchnicy zębów, również w odniesieniu do przedłużonego karmienia piersią. Kongres będzie doskonałą okazją do dyskusji na takie tematy i mam nadzieję, że miejscem przyjęcia wspólnych stanowisk dla całego środowiska stomatologicznego. Jestem przekonana, że sesja dotycząca stomatologii dziecięcej będzie ciekawa nie tylko dla stomatologów dziecięcych.

Komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Ankieta: co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top