Wystawa

IDS Kolonia 2019: w poszukiwaniu inspiracji

IDS Kolonia 2019: w poszukiwaniu inspiracji

International Dental Show w Kolonii jest „naj”. Każdemu uczestnikowi udowadnia to na każdym kroku, bez najmniejszych obaw o skazę na swojej dumie w przyszłości. Przynajmniej takie wrażenie sprawił na delegacji CEDE, która wybrała się do Niemiec. 

Największe, najbardziej prestiżowe, najbardziej międzynarodowe, z największą liczbą uczestników, wystawców i nowości. Takie „naj” IDS w Kolonii znamy od lat i nic zapowiada, aby targi pozwoliły zachwiać tej wyjątkowości. Można nie lubić tłoku, kolejek do restauracji, absolutnie żadnych miejsc siedzących czy gniazdek z prądem, ale IDS trudno nie doceniać. Wysłannicy CEDE – jak co dwa lata – wybrali się do Kolonii w poszukiwaniu inspiracji.

Zostawmy cyferki. Jak już napisaliśmy IDS jest największy i nie ma znaczenia, czy wspomnimy o liczbie wystawców, metrów wykupionej powierzchni czy kwotach transakcji, które mają miejsce w Kolonii (tych oczywiście nie znamy). Dla Organizatorów podobnego wydarzenia – oczywiście przy zachowaniu proporcji – istotne są inne sprawy. Od strony technicznej są to m.in. nowości w przygotowaniu zabudowy stoiska, oświetlenie stoisk i hal, ciągi komunikacyjne itp. Od strony organizacyjnej głównie: formy komunikacji z uczestnikami, promocja wydarzeń i stoisk, wydawnictwa drukowane, oznaczenia, reklamy, broszury, atrakcje na stoiskach.

W kwestii charakteru zabudowy na tegorocznym IDS dominowały stoiska otwarte. Już prawie nikt nie chowa się za wielkimi ladami. Stoiska są „przechodnie”, swoim designem i architekturą zachęcają do wejścia do środka. Tutaj warto podkreślić, że to stoisko, a właściwie prezentowany produkt, ma zadanie przyciągnąć gości. Obsługa stoisk zachowuje się zazwyczaj bardzo anonimowo, ale nikomu nie można odmówić uśmiechu, a już na pewno kompetencji.

Straumann rządzi

Jeżeli to nie produkt jest gwiazdą stoiska, to bywa nią wabik w postaci oryginalnej atrakcji. Futurystyczne kule, w których można zrobić grupowe zdjęcie, smaczne przekąski, dobry alkohol, a nawet…plastikowe zwierzęta, prawie w skali 1:1 – obok tego nie można przejść obojętnie. W Kolonii zachwyciło nas najbardziej stoisko firmy Straumann. Arena of Confidence z zewnątrz wyglądała nieco tajemniczo, wejść do środka strzegli lokaje ubrani niczym ci w najlepszych hotelach. Zielona poświata połączona z czernią, zapowiadała coś wyjątkowego. Po przekroczeniu progu szybko zorientowaliśmy się, że jesteśmy w centrum dowodzenia informacją. Centralny punkt wyglądał niczym studio telewizyjne BBC, z tą różnicą, że tuż pod pulpitem dziennikarza i gościa, rozciągały się stoliki, przy których zasiadali goście areny. Wywiady prowadzone na żywo były streamowane na cały świat. Efekt, wykonanie, funkcjonalność – na najwyższym poziomie. Może to nie było największe stoisko na IDS, ale z pewnością najciekawsze.

Polacy też…rządzą

Nie czekając na oficjalne statystyki organizatorów śmiało możemy napisać, że Polaków na IDS było…wielu. I nie mamy tu na myśli oficjalnych wystawców, których było 17. Na stoiskach firm, nawet tych największych, gościli przecież polscy dystrybutorzy, często w najwyższej randze. Spotkaliśmy również przedstawicieli mediów, lekarzy, techników, asystentki. Każdy z nich miał swój własny, dobry powód do przybycia do Kolonii. Nie ukrywamy, odbyliśmy sporo miłych rozmów. Na IDS wszystko robione jest w biegu, ale na szczęście są jeszcze…kolońskie restauracje i bary, gdzie w godzinach wieczornych można dokończyć rozpoczętą w pawilonie rozmowę. Pozostając przy rodakach, serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Rosiakowi (DTI) za wręczenie nam platynowej karty umożliwiającej korzystanie (bez limitów) ze strefy Dental Tribune.

Czy warto jechać na IDS?

To źle postawione pytanie, szczególnie dla tych, którzy organizują wystawy lub parają się sprzedażą produktów. Mówienie, że w Kolonii są wszyscy najważniejsi jest poniekąd banałem, ale trudno z nim polemizować. Warto było na własne oczy zobaczyć jak cyfryzacja opanowauje stomatologię. A może już opanowała?

Kolejna edycja już 9-13 marca 2021 roku.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA CEDE
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top