Edukacja

Hugo Sousa Dias o warunkach koniecznych do sukcesu w leczeniu endo

Hugo Sousa Dias: jestem zachwycony dbałością o detale

Leczenie endodontyczne jest przewidywalnym postępowaniem o wysokim współczynniku sukcesu, ale jego powodzenie zależy od wielu czynników – podkreśla dr Hugo Sousa Dias zapowiadając swój wykład podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Dr Hugo Sousa Dias zwraca uwagę, że wśród czynników determinujących sukces leczenia endodontycznego należy wymienić właściwe opracowanie, skuteczną irygację oraz odkażenie kanałów łącznie z okolicą okołowierzchołkową i anastomozami. Podstawowym wyzwaniem w trakcie leczenia endodontycznego jest bezpieczeństwo i efektywność pracy w przypadku mocno rozbudowanego systemu kanałów. Aby temu sprostać, warto jest zastosować system endodontyczny, który adaptuje się do anatomii zębów.

– W tym kontekście warto zwrócić uwagę na system TF Adaptive, który, poprzez opatentowany sposób działania, zapewnia automatyczne dostosowanie do naprężeń występujących w kanałach w trakcie preparacji. Ten adaptacyjny charakter pracy, który polega na wyborze najlepszego trybu ruchu pilnika w zależności od sytuacji klinicznej, zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań wewnątrz kanałów bez negatywnego wpływu na wydajność. Dzięki temu zwiększa się kliniczne bezpieczeństwo, przewidywalność oraz skuteczność opracowania systemu kanałów korzeniowych – wyjaśnia ekspert z Portugalii.

Czytaj także: Piotr Jurkowski, o tym jak praktycznie wykonać DC/TMD

Hugo Sousa Dias zwraca także uwagę, iż według Haapasalo (2014), skuteczne płukanie kanałów jest kluczowym elementem pomyślnego zakończenia leczenia kanałowego. Jest również jedynym sposobem, aby wpłynąć na obszary w ścianach kanału korzeniowego, które nie zostały dokładnie opracowane. EndoVac to system wykorzystujący podciśnienie, który – poprzez dostarczanie płynów do okolicy okołowierzchołkowej – zwiększa skuteczność irygacji, wpływając na wzrost jej przewidywalności.  Pozwala także uniknąć pozostawienia nieoczyszczonych przestrzeni oraz zmniejsza ryzyko przedostania się opiłków poza otwór wierzchołkowy.

Wykład pt. Indywidualna technika opracowania i bardziej przewidywalna irygacja kanałów korzeniowych rozpocznie się o godz. 15.30 14 września.

Inne tematy „Endo” w programie Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

POVER ENDO (Protocol for One Visit Endodontics & Restoration) – Jednodniowe leczenie endo-protetyczne

Kompendium biologicznej endodoncji – strategie celujące w sukces

Chirurgiczne leczenie endodontyczne – jak przewidzieć ryzyko?

Materiały bioceramiczne: Światowy trend w stomatologii. Możliwość uzyskania biozgodnych wypełnień od apexu do korony!

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top