Edukacja

Autorzy najciekawszych habilitacji podzielą się wiedzą za darmo

Najciekawsze prace habilitacyjne zupełnie za darmo (Kongres Unii Stomatologii Polskiej, CEDE 2017)

Trwa przyjmowanie abstraktów na 20-minutowe prezentacje studenckie i doktorskie, które odbędą się w ramach sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, zaplanowanej na ostatni dzień Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 16 września). Rada Naukowa wybrała już natomiast siedem najciekawszych prac habilitacyjnych, które zostaną zaprezentowane w ostatniej części sesji. Spotkanie z ich autorami nie wiąże się z żadnymi kosztami.

– Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ma być promocją nowych twarzy polskiej stomatologii. Wierzymy, że będą to prezentacje nawiązujące do najlepszych osiągnięć habilitacyjnych oraz najlepsze prace doktorskie i zaprezentowane na konferencjach Studenckich Kół Naukowych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Pragniemy pokazać je społeczności stomatologicznej podczas unikalnego wydarzenia edukacyjnego, jakim będzie Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Chcemy je zaprezentować, nie tylko po to, aby dać satysfakcję ich autorom, ale również, aby jeszcze raz udowodnić, że nauka może – a w stomatologii nawet musi – iść ramię w ramię z praktyką i przemysłem – podkreśla prof. Tomasz Konopka, członek Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej i współtwórca sesji „Naukowy Zawrót Głowy”.

O ile organizatorzy w dalszym ciągu oczekują na zgłoszenia na sesję studencką (do 15 czerwca) i doktorską (do 30 maja), to lista prelegentów w sesji habilitacyjnej jest już zamknięta. Rada Naukowa zdecydowała, że autorami najciekawszych prac w ostatnich latach są:

  • Agata Niewczas – „Badania fizykomechaniczne degradacji wypełnień kompozytowych i ocena ich trwałości”
  • Justyna Opydo-Szymaczek – „Bezpieczeństwo stosowania związków fluoru u dzieci”
  • Agata Żółtowska – „Stan jamy ustnej oraz wybrane parametry śliny u pacjentów leczonych stałymi aparatami ortodontycznymi”
  • Aneta Wieczorek – „Diagnostyka i leczenie zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego – mity kontra fakty oparte na EBM”
  • Natalia Lewkowicz – „Czego nie wiemy o etiopatogenezie zapaleń przyzębia?”
  • Witold Bojar – Nowe, kompozytowe materiały kościozastępcze. Synteza, badania in vitro i in vivo”
  • Halina Borgiel-Marek – „Diagnostyka i leczenie raka języka- stan obecny i perspektywy”

Uczestnictwo w sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” nie wiąże się z żadnymi opłatami. To znakomita okazja dla tych, którzy na CEDE 2017 przyjadą głównie w poszukiwaniu nowych produktów stomatologicznych na stoiskach wystawców, ale chcą – bez nadwyrężania budżetu – zdobyć również nową wiedzę.

Sesja zaplanowana na 16 września rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 18.00. Szczegółowy plan znajduje się na https://www.cede.pl/2017/kongres/program-kongresu/.

Zupełnie za darmo można także wziąć udział w sesji organizowanej przez Naczelną Izbę Lekarską w piątek 15 września w godzinach 9-15.30, w Pawilonie 15 (sala 1.A). Szczegóły tutaj.

ZAREJESTRUJ SIĘ
3 komentarze

  1. Pingback: Naukowy Zawrót Głowy - świetne nagrody Marrodent i Kwintesencji

  2. Pingback: Aleksandra Grabiec: warto zgłosić pracę na sesję Naukowy Zawrót Głowy

  3. Pingback: Naukowy Zawrót Głowy - zgłoś pracę na sesję doktorską!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top