Opinie

GWIAZDY CEDE. Endostar E3: polska cegiełka do rozwoju światowej endodoncji

GWIAZDY CEDE. Endostar E3: polska cegiełka do rozwoju światowej endodoncji. Na zdjęciu Barbara Niedźwiedzka-Pająk

Co może być efektem wieloetapowej burzy mózgów polskich stomatologów i doświadczonych inżynierów? Chociażby system pilników rotacyjnych, który do mechanicznego opracowywania kanałów skutecznie kusi mniej lub bardziej doświadczonych lekarzy od Warszawy, przez Algier i Kair, aż po New Delhi. Endostar E3 Rotary System, bo o nim mowa to – zdaniem producentów – trzy kroki do celu, jakim jest skuteczne leczenie endo. A ile musieli ich pokonać zanim – z pełnym przekonaniem – mogli to hasło ogłosić światu?

CEDEnews.pl: Co jest trudniejsze – wymyślenie i produkcja systemu, który w intuicyjny sposób usprawnia leczenie endodontyczne, czy przekonywanie lekarzy, że mechaniczne opracowanie jest lepsze niż ręczne?

Barbara Niedźwiedzka-Pająk, Członek Zarządu Poldent, Dyrektor ds. Marketingu: To faktycznie dwa trudne wyzwania, ale bez cienia pychy mogę powiedzieć, że świetnie sobie z nimi radzimy. Endostar E3 to całkowicie polska idea stworzona z wiedzy i doświadczeń lekarzy praktyków oraz inżynierów. Produkcja odbywa się w kraju, w podwarszawskiej Zielonce, z wykorzystaniem maszyn, które sami zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy. To skomplikowany proces, podczas którego liczba sprawdzanych parametrów mocno przekracza te wymagane certyfikatami. Mówię o tym nie bez powodu. Często chwalimy lekarzy, którzy pracują w powiększeniu, próbując dostrzec detale niewidoczne dla oka. Doceniamy ich zaangażowanie i chęć zmaksymalizowania skuteczności leczenia i bezpieczeństwa pacjenta. Zapominamy jednak, że ktoś musiał włożyć równie dużo wysiłku i precyzyjnej pracy, aby temu lekarzowi stworzyć warunki do leczenia, a więc zaprojektować i wyprodukować mikroskop, czy też narzędzia do leczenia w wąskim, ciasnym i krzywym kanale. Mając pod kontrolą całą produkcję Endostar E3 doskonale sobie zdajemy z tego sprawę. Znając wszelkie możliwe aspekty naszego systemu łatwiej jest nam więc rozmawiać z praktykami. Endostar 3E coraz mocniej zdobywa zaufanie lekarzy na całym świecie, a to oznacza, że rośnie świadomość korzyści jakie niesie mechaniczne opracowywanie kanałów, także w Polsce.

CEDEnews.pl: E3 jest strachem na wszystkie endodontyczne…strachy?

Barbara Niedźwiedzka-Pająk: Zdecydowanie pomaga inaczej spojrzeć na endodoncję, to prawda – wielu osobom pomaga przezwyciężyć obawy. To system kompletny i wygodny, a zarazem złożony tylko z trzech pilników, co pozwala na optymalizację czasu pracy. Jest łatwy w użyciu i intuicyjny, a przy tym bardzo efektywny, ponieważ wpasowuje się w nawet najbardziej zakrzywione kanały minimalizując ryzyko perforacji. Unikamy stwierdzenia, że jest wskazany do każdego przypadku – to niemożliwe, ale na pewno jest bardzo wszechstronny. Set jest dopasowany klinicznie do długości korzeni polskich pacjentów. Wspominam o tym w ramach ciekawostek, ponieważ zestawy dla Azjatów, którzy mają krótsze korzenie lub mieszkańców Afryki – którzy mają je dłuższe, nieco się różnią.

Endostar E3 to rozwiązanie pozycjonowane dla tych, którzy dopiero wchodzą w mechaniczne opracowywanie kanałów, ale wiemy, że jest wykorzystywany także przez doświadczonych endodontów, którzy – jak wiadomo – często samodzielnie tworzą indywidualne systemy wykorzystując różne składowe zestawów.

CEDEnews.pl: Trzy pilniki to optymalna liczba?

Barbara Niedźwiedzka-Pająk: Tak twierdzi wielu praktyków. Wcześniej oferowaliśmy 5-częściowy zestaw, ale docierały do nas sygnały, że wiele osób korzysta wyłącznie z pierwszych trzech pilników. Opracowaliśmy więc nowy set. Produkt przeszedł długą fazę testów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jak to bywa podczas testów – było tyle opinii ile głów, a my szukaliśmy złotego środka. W końcu udało się stworzyć system elastyczny, z wysoką wytrzymałością, pozwalający na szybkie opracowanie w kilku krokach. Miejmy świadomość, że sam zakup zestawu nie sprawi, że poradzimy sobie z opracowaniem. Dlatego naszym klientom oferujemy szkolenia oraz wsparcie już po ich zakończeniu.

CEDEnews.pl: Z jakimi opiniami wracają nabywcy?

Barbara Niedźwiedzka-Pająk: Cieszymy się, gdy podkreślają wysoką jakość i doceniają, że taki system może być efektem pracy stosunkowo niewielkiej – w porównaniu do światowych koncernów – firmy. Jakość jest dla nas priorytetem, bez niej nie mamy szans na zaufanie na krajowym i zagranicznych rynkach, a przecież oferujemy Endostar E3 na wielu m.in. w Algierii, Egipcie, Indiach, a niedługo nawet w Gwatemali. Jesteśmy dalecy od wykorzystywania już mocno wyeksploatowanego hasła „dobre bo polskie”, szczególnie w kraju, ale nieustanie podkreślamy że Endostar E3 to nasz know-how. Świadomość produkcji w Polsce to pierwszy krok do współuczestniczenia w projektowaniu nowych instrumentów czy narzędzi. Jesteśmy otwarci na wiedzę, doświadczenie i sugestie lekarzy. Mamy świetnych inżynierów, własny zakład, który wkrótce powiększy się o nową halę, w połączeniu z pomysłami praktyków możemy zrobić bardzo wiele. I tak właśnie staramy się działać. Tu w Polsce wspólnie dokładamy się rozwoju światowej endodoncji, a ta świadomość to duży powód do dumy.

Endostar E3

Gwiazdy CEDE – Głosuj na Endostar E3

 

[totalpoll id=”1072″]
[totalpoll id=”1163″]
[totalpoll id=”1182″]
[totalpoll id=”1311″]

 

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top