Edukacja

Frank Liebaug o korzyściach diagnostyki CBCT i planowania 3D w implantologii i implantoprotetyce

Frank Liebaug o korzyściach z diagnostyki CBCT i planowania 3D w implantologii i implantoprotetyce

– Skany CBCT umożliwiają lekarzowi przygotowanie się do przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów tak, aby były one szybkie, skuteczne i jak najmniej jatrogenne. Szczególnie w niesprzyjających warunkach dobra diagnostyka to podstawa – widzieć więcej, to po prostu więcej wiedzieć – przekonuje prof. Frank Liebaug, jeden z wykładowców Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017).

Podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, towarzyszącego tegorocznej edycji CEDE (14-16 września), prof. Frank Liebaug będzie przekonywał słuchaczy, że obecnie diagnostyka oparta na wynikach badań CBCT (cone beam computed tomography – komputerowo generowana tomografia wiązki stożkowej) oferuje skuteczne narzędzia, pozwalające rozwiać wątpliwości i planować bezpieczne leczenie, bez narażania pacjenta na wysokie dawki promieniowania CBCT. Ponadto w trakcie warsztatu, który poprowadzi wspólnie z lek. dent. Mateuszem Szkliniarzem, ekspert z Niemiec zdradzi tajemnice skutecznego planowania 3D w implantologii.

– Zdjęcia RTG to nieocenione wsparcie stomatologa w codziennej pracy. Prawidłowo wykonane i przenalizowane obrazy 2D i 3D  pozwalają  szybko i pewnie zdiagnozować problem u pacjenta i zaproponować bezpieczny plan leczenia. Obrazowanie CBCT daje jeszcze więcej możliwości. Mój wykład oraz warsztat mają na celu prezentację szerokiego spektrum możliwości integracji obrazowania CBCT z codzienną pracą stomatologa – zapowiada praktyk z 25-letnim doświadczeniem.

Wykład pt. Kliniczne przypadki zastosowania CBCT – korzyści w obszarze diagnostyki i planowania leczenia“ polecany jest przede wszystkim implantologom, protetykom i wszystkim specjalistom, którzy chcą jak najlepiej wykorzystywać dane uzyskane w badaniu CBCT do leczenia implantoprotetycznego. Prowadzący przedstawi zaawansowane narzędzia pozwalające zaplanować bezpieczny zabieg i uniknąć powikłań.

Warsztat pt. „Planowanie 3D w implantologii: know how w wirtualnym środowisku to nie lada gratka dla implantologów, którzy pragną przy każdym zabiegu mieć pewną diagnozę i zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom. Prof. Frank Liebaug i lek. dent. Mateusz Szkliniarz nauczą uczestników jak na podstawie skanu CBCT: prawidłowo ocenić pole protetyczne przed wszczepieniem implantu, dokonać właściwych pomiarów tkanek kostnych, optymalnie zaplanować położenie wszczepu czy opracować czytelny i zrozumiały dla pacjenta plan leczenia z wizualizacją 3D

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną przypadki kliniczne. Prowadzący wyjaśnią, jak zaplanować bezpieczne i pewne leczenie chirurgiczne, bazując na danych pozyskanych z oprogramowania do analizy zdjęć 3D.  Omówią, w jaki sposób  zgromadzić i odpowiednio wykorzystać dane zgodnie z protokołem. Uczestnicy warsztatu będą mogli zaprezentować własne przypadki kliniczne, które zostaną przesłane do oprogramowania dostarczonego przez organizatora warsztatu.

– Warsztat zapozna uczestników z oprogramowaniem do analizy obrazów 3D, wskaże korzyści z wykorzystywania planowania 3D w leczeniu implantologicznym oraz udowodni, że można takie oprogramowanie wykorzystać do zarządzania trudnymi przypadkami – zapowiadają prowadzący.

Uczestnicy będą pracować w parach, przy 6 stanowiskach komputerowych wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie do diagnostyki CBCT dostarczonych przez organizatora.

Prof. Frank LiebaugProf. Frank Liebaug jest nie tylko ekspertem z zakresu CBCT, ale także w implantologii oraz stomatologii laserowej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w regeneracji tkanek, przeszczepach kostnych i proceduarch augmentacyjnych.

Od 2010 r. wykłada na Wydziale Implantologii Uniwersytetu Shandong w Jinan w Chinach. Jest członkiem m.in. International Team for Implantology, European Federation of Periodontology, NIemieckiego Towarzystwa Periodontologicznego, Niemieckiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, Niemieckiego Towarzystwa Implantologiczne). Frank Liebaug w 2013 r. założył Ellen Institute for Dental Research and Education w Steinbach-Hallenberg w Niemczech. Do dziś jest dyrektorem naukowym instytutu.

Od lat prowadzi kursy i warsztaty, w tym pokazy na żywo. Jest doświadczonym wykładowcą podczas konferencji międzynarodowych. Jest autorem wielu publikacji z zakresu implantologii, periodontologii, diagnostyki CBCT, stomatologii laserowej oraz procedur odtwórczych.

Lek. dent. Mateusz Szkliniarz to absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył studia na wydziale lekarskim, oddziale lekarsko-dentystycznym. Tytuł lekarza dentysty uzyskał w 2007 r. Swoje umiejętności zawodowe podnosi na licznych kursach i szkoleniach. Jego pasje zawodowe to szeroko pojęta stomatologia mikroskopowa oraz nowoczesna diagnostyka obrazowa. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z zakresu radiologii stomatologicznej dla lekarzy stomatologów oraz techników radiologii. Autor artykułów o tematyce radiologicznej w czasopismach branżowych takich jak: „Digital”, „Medical Tribune”, „Nowy Gabinet Stomatologiczny” oraz dla portalu infodent24.pl. Prelegent wykładów oraz prowadzący podczas warsztatów radiologicznych w szczególności o tematyce CBCT i jej wykorzystaniu w stomatologii podczas konferencji takich jak: Nowe Horyzonty Radiologii Stomatologicznej, PASE, BSSO, VIII Międzynarodowe Sympozjum Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej i Medycznej, DaysFORdentists, a także warsztatów organizowanych przez firmę KaVo Polska.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top