Edukacja

Czas ważnych decyzji, czyli krótka rzecz o ekonomii na CEDE

Jak oszczędzić na CEDE 2017?

W najbliższych dniach upływają terminy: tańszej rejestracji na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, zgłaszania prac doktorskich i studenckich na sesję „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” oraz potwierdzenia udziału wystawców w internetowym głosowaniu na najlepsze produkty na rynku „Gwiazdy CEDE”. Za każdą z dat stoją realne oszczędności lub wręcz korzyści finansowe.

Końcówka maja to bezsprzecznie czas ważnych decyzji dla wystawców oraz uczestników CEDE 2017 i Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. W wolnej chwili warto sprawdzić maile adresowane przez organizatora obu wydarzeń oraz przejrzeć nieprzejrzaną ciągle stertę listów wyciągniętych z tradycyjnej skrzynki pocztowej – gdzieś pomiędzy kopertami powinien być informator zawierający szczegółowy program Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Niezbędne do podjęcia decyzji informacje znajdują się również na stronach internetowych www.cede.pl oraz www.cedenews.pl.

Dlaczego taką uwagę przykładamy do dat na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wydarzenia? Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że najpełniejszy, a zarazem najwartościowszy udział w CEDE 2017 wiąże się z kosztami. Licząc na wielu uczestników podpowiadamy, jak zaoszczędzić na przyjeździe do Poznania.

Szybka decyzja = hotel lub warsztat gratis

Pierwsza ważna data to 2 czerwca. Wtedy upływa termin preferencyjnej rejestracji na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył CEDE 2017 (wstęp na wystawę jak zawsze bezpłatny). Zdecydowanie w reakcji daje wymierny bonus finansowy, szczególnie dla stomatologów. W jaki sposób? Standardowa opłata trzydniowa dla lekarzy dentystów wynosi 990 zł, a jednodniowa – 450 zł, dla higienistek i asystentek – 200 zł (3 dni), studentów i stażystów (3 dni) – 300 zł,  techników i uczniów – 200 zł. Po 2 czerwca opłata wzrośnie nawet o 310 zł (dentyści). To  kwota za którą można wygodnie przespać noc w jednym z poznańskich hoteli (lista rekomendowanych – tutaj) lub wykupić udział w jednym z warsztatów (lista tutaj).

Kongres za darmo – dla dr n. med. lub studenta

To nie mrzonka – absolwenci studiów doktorskich oraz studenci faktycznie mogą za darmo (całe trzy dni!) wziąć udział w edukacyjnym wydarzeniu roku, jakim jest Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Warunek jest jeden – muszą być autorami ciekawych prac naukowych i zgłosić je do 30 maja (doktoranci) lub 15 czerwca (studenci) na sesję „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”. Przed zgłoszeniem abstraktu warto zapoznać się z zaproszeniem pomysłodawcy sesji prof. Tomasza Konopki – tutaj oraz motywacyjnym felietonem Aleksandry Grabiec, koordynatorki części dla studentów – tutaj. To nie koniec korzyści. Na autorów najlepszych prac doktorskich i studenckich – wybiorą ich członkowie Rady Naukowej – czekają atrakcyjne nagrody książkowe oraz bezpłatne uczestnictwo w konferencjach jednego z uznanych orgnizatorów (szczegóły wkrótce).

Dla wystawcy – promocja produktu gratis

Do 30 maja czekamy na zgłoszenia wystawców zainteresowanych rywalizacją w internetowym plebiscycie „Gwiazdy CEDE”. To formuła, która zastępuje uznane „Grand Prix”. Już na samym początku dobra informacja – zgłoszenie produktu jest bezpłatne (udział w GP CEDE wiązał się z opłatą). Dalej jest tylko lepiej. Głosowanie rozpocznie się 1 czerwca i zakończy 14 września, co oznacza, że zgłoszony produkt będzie promowany w ramach konkursu ponad 3 miesiące. Strona internetowa, fanpage, mailingi, komunikaty prasowe – będą zachęcać do głosowania całe środowisko stomatologiczne, a tym samym informować o produkcie i jego zgłaszającym. Na dodatek na portalu cedenews.pl pojawi się wywiad, który szczegółowo opowie o zaletach produktu. Marketing i public relations w czystej postaci. Ponadto, laureaci głosowania – podczas uroczystej gali, przed koncertem Anity Lipnickiej (14 września) – otrzymają pamiątkowe statuetki, a ich produkty kolejne dni CEDE będą błyszczeć na tzw. Alei Gwiazd w pasażu pomiędzy pawilonami MTP. Na konkurs zgłoszono już 14 produktów. W kategorii materiały stomatologiczne są to: PULPOGEL (CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy), ACTIVA BioACTIVE (EQUADENT) oraz Double Gracey (Loser & Co GmbH). W kategorii profilaktyka: EludrilCLASSIC – płyn do płukania jamy ustnej 200 ml, 500 ml (Pierre Fabre Medicament Polska), Jordan Expert Clean (Orkla Care), preparaty CariFree (APOLdent Agnieszka Polanowska), Wykałaczko-nitki Polydent (op. 50 szt.) (Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe POL-INTECH), BlanX Med Anty-Osad 75ml – (A.B. Berren – Handlowy), Curaprox Black Is White – wybielająca pasta do zebów z aktywnym węglem (CURADEN POLSKA). W kategorii IT/Edukacja: Oprogramowanie stomatologiczne Estomed (Hakon Software Sp. z o.o., MEMS (Wielopoziomowe Zaangażowanie i Motywacja Pacjenta, Mariusz Oboda Consulting & Training Group) oraz „English in clinical practice. Stomatologiczny leksykon angielsko-polski, polsko-angielski” (ELAMED MEDIA GROUP), iTOP- Indywidualny Trening Higieny Jamy Ustnej (CURADEN POLSKA). W kategorii sprzęt: System Gentlefile (IQR medical Anita Polewska).

Czytaj także: Wystawco! Rozpocznij CEDE 2017 już dziś – zgłoś produkt do konkursu „Gwiazdy CEDE”!

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top