Edukacja

CEDE 2018 ważne dla higienistek i asystentek

CEDE 2018 ważne dla higienistek i asystentek

Ponad 300 uczestników weźmie udział w III Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”. Wydarzenie po raz pierwszy odbywa się w ramach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018). Solidnej dawce wiedzy towarzyszyć będą dyskusje o przyszłości zawodowej. A wieczorami…

Najważniejsza informacja – zapisy na Zjazd są ciągle otwarte (290 pln). Można to zrobić online oraz na miejscu w Poznaniu, w wyznaczonych punktach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mowa tu wyłącznie o części wykładowej (21 września, piątek), miejsc na sobotnie warsztaty już nie ma, nawet pomimo tego, że na prośbę uczestników zwiększono ich liczbę.

– Jestem niezwykle dumna, że tak wielu z Państwa kolejny rok obdarzyło mnie zaufaniem i będziemy mieli możliwość spotkania 21 i 22 września. Mam przyjemność poprowadzić wykład inauguracyjny, podczas którego, oprócz omówienia naszych możliwości zawodowych, innowacyjności w profilaktyce, chciałabym również poruszyć tematy niezwykle istotne, będące powodem wielu dyskusji. To kwestie: stowarzyszeń, klubów, niezależności zawodowej, podstaw programowych, niezbędnych zmian w systemie kształcenia. Chciałabym razem z Państwem rozpocząć ogólnopolską dyskusję na temat kierunku, w jakim zmierza zawód higienistki stomatologicznej w Polsce, i co tak na prawdę MY jako osoby najbardziej zainteresowane możemy zrobić, aby móc w pełni czerpać satysfakcję z naszego zawodu. Do zobaczenia w piątek. Królinki (na zdjęciu) już na Państwa czekają – mówi mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, pomysłodawca Zjazdu, Członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, Szkolenia Ostrowska.

Królinki - upominki dla wszystkich uczestników Zjazdu

Co wyróżnia III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”? Przede wszystkim fakt, że żadne inne wydarzenie profilowane do tej grupy, nie podkreśla w podobnym stopniu znaczenia higienistek i asystentek w codziennej praktyce stomatologicznej

– Integracja Zjazdu z Kongresem Unii Stomatologii Polskiej, to wyraźny dowód, że całemu środowisku zależy na naszym rozwoju i poszukiwaniu algorytmu współpracy idealnej. Organizatorzy postawili znak równości pomiędzy wiedzą przekazywaną stomatologom i higienistkom i asystentkom, to ogromy dowód zaufania, wyróżnienie i motywacja do działania – dodaje Katarzyna Ostrowska.

Czytaj także: 

III Zjazd Higienistek i Asystentek – w poszukiwaniu algorytmu współpracy idealnej

III Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych – we właściwym miejscu

Dlaczego warto przyjechać na CEDE 2018?

CEDE nie idzie spać

Program Zjazdu jest przede wszystkim praktyczny. Wykłady poruszają zagadnienia dnia codziennego – zadania i rolę higienistek podczas zabiegów periodontologicznych czy chirurgicznych czy współpracę asystentki podczas leczenia chorób przyzębia. Warsztaty będą kwintesencją nowoczesnej asysty i higienizacji. Uczestnicy będą pracować na nowoczesnych urządzeniach, wykonując procedury zgodnie z aktualnymi wytycznymi. To wiedza, która z pewnością zwiększa konkurencyjność na rynku pracy.

Nie tylko Zjazd

Co ciekawe, z danych Organizatorów wynika, że higienistki i asystentki zapisują się również na 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Warto pamiętać, że w ciągu trzech dni CEDE nie zabranie wielu wykładów i prezentacji otwartych (zobacz listę). Tematy poświęcone profilaktyce i higienie będą omawiane również w forach edukacyjnych (zobacz tutaj).

Bez wątpienia należy zapoznać się rónież z programem imprez towarzyszących CEDE 2018. Czy higienistki i asystentki tańczą latino?;)

Piątek, 21 września – WYKŁADY

09:30 – 10:30 – Możliwości zawodowe higienistki i asystentki stomatologicznej. Innowacyjna profilaktyka (mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska)

10:30 – 11:30 – Pacjent periodontologiczny w pedodoncji (dr n. med. Angelika Kobylińska)

11:30 – 12:00 – przerwa

12:00 – 13:00 – Periodontolog i higienistka – zgrany duet (dr n. med. Witold Jurczyński, dypl. hig. Dorota Karlik)

13:00 – 15:00 – przerwa obiadowa

15:00 – 16:00 – Współpraca higienistki z chirurgiem w zakresie opieki przed i pozabiegowej (ppłk. lek. stom. Remigiusz Budziłło, hig. stom. Natalia Szeląg)

16:00 – 16:40 – Współpraca asysty z operatorem podczas zabiegu na przyzębiu (lek. dent.  Mieczysław Jakub Pietrzyk)

16:40 – 17:30 – Zakończenie zjazdu, rozdanie certyfikatów i pakietów profilaktyczno-edukacyjnych

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top