Gwiazdy CEDE

BIO MTA+ Biomateriał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych (CERKAMED)

BIO MTA

KATEGORIA: MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE

Opis produktu

Działa remineralizująco na tkanki zęba, dzięki dużej zawartości jonów wapnia. Związki krzemowo-wapniowe wspomagają odbudowę tkanek po perforacji ścian oraz resorpcji wewnątrzkanałowej.

Jako jedyny, produkt BIO MTA+ charakteryzuje się wielkością ziaren wyrażaną w nano-cząsteczkach, dodatkowo zawiera w swoim składzie hydroksyapatyt, będący naturalnym składnikiem kości. Dzięki połączeniu tych dwóch cech wy rób wykazuje się doskonałą biozgodnością i umożliwia pełne wbudowanie się materiału w istniejącą strukturę. Po wymieszaniu BIO MTA+ cechuje się wyjątkowo plastyczną, zwartą konsystencją, nie jest sypki. Wyrób można w łatwy sposób formować i trzyma się na standardowym narzędziu. BIO MTA+ wykazuje 3 x większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych materiałów typu MTA. Zapewnia to mocną i stabilną odbudowę. Po zmieszaniu z płynem BIO MTA+ liquid czas pracy wynosi ok. 4 min, a całkowite związanie materiału następuje po ok. 2 h, co umożliwia zakończenie leczenia na 1 wizycie.

Uzasadnienie

Materiał BIO MTA+ jest unowocześnioną wersją MTA. Eliminuje wszystkie wady poprzednich materiałów typu MTA dostępnych na rynku, związane z zarabianiem, aplikacją oraz czasem wiązania, zachowując przy tym najlepsze właściwości. BIO MTA+ dodatkowo cechuje się doskonałą biozgodnością, dzięki zawartości hydroksyapatytu, a przy tym jest przystępny cenowo.

Producent: CERKAMED

Kraj: Polska

Waga i wymiary produktu: 60 g, 18 x 12 x 2,5 cm

Wystawca:
CERKAMED WOJCIECH PAWŁOWSKI
Kwiatkowskiego 1
37-450 Stalowa Wola, Polska

BIO MTABIO MTA BIO MTA BIO MTA BIO MTA

 

KATEGORIA: Sprzęt stomatologiczny (12 produktów)

KATEGORIA: Materiały stomatologiczne (14 produktów)

KATEGORIA: Profilaktyka stomatologiczna (18 produktów)

KATEGORIA: IT i edukacja stomatologiczna (12 produktów)

 
Organizator konkursu Gwiazdy CEDE nie ponosi odpowiedzialności za treść opisów produktów oraz wybór kategorii dla produktu dokonaną przez Zgłaszającego/Wystawcę. Autorem praw autorskich do multimediów są Zgłaszający.
Przejdź na główną stronę konkursu
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top