Gwiazdy CEDE

BIO MTA+ Biomateriał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych (CERKAMED)

BIO MTA

KATEGORIA: MATERIAŁY STOMATOLOGICZNE

Opis produktu

Działa remineralizująco na tkanki zęba, dzięki dużej zawartości jonów wapnia. Związki krzemowo-wapniowe wspomagają odbudowę tkanek po perforacji ścian oraz resorpcji wewnątrzkanałowej.

Jako jedyny, produkt BIO MTA+ charakteryzuje się wielkością ziaren wyrażaną w nano-cząsteczkach, dodatkowo zawiera w swoim składzie hydroksyapatyt, będący naturalnym składnikiem kości. Dzięki połączeniu tych dwóch cech wy rób wykazuje się doskonałą biozgodnością i umożliwia pełne wbudowanie się materiału w istniejącą strukturę. Po wymieszaniu BIO MTA+ cechuje się wyjątkowo plastyczną, zwartą konsystencją, nie jest sypki. Wyrób można w łatwy sposób formować i trzyma się na standardowym narzędziu. BIO MTA+ wykazuje 3 x większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych materiałów typu MTA. Zapewnia to mocną i stabilną odbudowę. Po zmieszaniu z płynem BIO MTA+ liquid czas pracy wynosi ok. 4 min, a całkowite związanie materiału następuje po ok. 2 h, co umożliwia zakończenie leczenia na 1 wizycie.

Uzasadnienie

Materiał BIO MTA+ jest unowocześnioną wersją MTA. Eliminuje wszystkie wady poprzednich materiałów typu MTA dostępnych na rynku, związane z zarabianiem, aplikacją oraz czasem wiązania, zachowując przy tym najlepsze właściwości. BIO MTA+ dodatkowo cechuje się doskonałą biozgodnością, dzięki zawartości hydroksyapatytu, a przy tym jest przystępny cenowo.

Producent: CERKAMED

Kraj: Polska

Waga i wymiary produktu: 60 g, 18 x 12 x 2,5 cm

Wystawca:
CERKAMED WOJCIECH PAWŁOWSKI
Kwiatkowskiego 1
37-450 Stalowa Wola, Polska

BIO MTABIO MTA BIO MTA BIO MTA BIO MTA

Organizator konkursu Gwiazdy CEDE nie ponosi odpowiedzialności za treść opisów produktów oraz wybór kategorii dla produktu dokonaną przez Zgłaszającego/Wystawcę. Autorem praw autorskich do multimediów są Zgłaszający.
Zagłosuj
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top