Edukacja

Antybiotyki – światowej sławy ekspertka pomoże stomatologom

Antybiotyki - światowej sławy ekspertka pomoże stomatologom

Prof. Waleria Hryniewicz, międzynarodowy ekspert w dziedzinie mikrobiologii weźmie udział w pracach Forum Ekspertów CEDE 2018, którego zadaniem jest przygotowanie, a następnie zaprezentowanie aktualnych wytycznych w zakresie racjonalnej antybiotykoterapii w gabinecie stomatologicznym.

Prof. Waleria Hryniewicz jest uznanym na całym świecie mikrobiologiem. W Polsce przez lata pełniła rolę konsultanta krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej. Od lat związana z Narodowym Instytutem Leków. W 2017 r. znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Podczas zbliżającego się 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który odbędzie się podczas 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE w Poznaniu (20-22 września), prof. Hryniewicz weźmie udział w pracach Forum Ekspertów, które postawiło sobie za cel aktualizację wytycznych w zakresie racjonalnej antybiotykoterapii w gabinecie stomatologicznym.

– Rekomendacje przygotowane przez nasz zespół będą oparte wyłącznie na dowodach naukowych. Udział w pracach prof. Hryniewicz jest nie do przecenienia. To dla nas ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że wytyczne, które przedstawimy w Poznaniu staną się unikalnym przewodnikiem dla ogólnie praktykujących lekarzy stomatologów i pozwolą – wreszcie – na zracjonalizowanie antybiotykoterapii – podkreśla dr hab. n. med. Tomasz Kaczmarzyk, przewodniczący Forum, specjalista chirurgii stomatologicznej, adiunkt w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Prof. Waleria Hryniewicz to nie jedyny ekspert Forum spoza branży dentystycznej. W skład zespołu wszedł również prof. dr hab. Adam Szeląg – internista, farmakolog, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu. Stomatologię podczas Forum reprezentować będą: prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Konopka, prof. Mariusz Lipski, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, doc. Elżbieta Bołtacz-Rzepkowska, doc. Mariusz Szuta oraz dr Karolina Babiuch.

Prezentacja rekomendacji będzie miała miejsce 21 września w godz. 9.00 – 11.00. Wstęp za okazaniem identyfikatora uczestnika 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top